Finanse i Księgowość Firma w Polsce Firma zagranicą

Czym jest księgowość online i dla kogo jest przeznaczona?

polscy przedsiebiorcy

Wielu początkujących przedsiębiorców zastanawia się, na jaką księgowość się zdecydować – czy zlecić ją wyspecjalizowanej firmie zewnętrznej, czy prowadzić ją samodzielnie za pomocą wybranego programu księgowego, czyli systemu księgowości online, dzięki któremu będą mogli także zaoszczędzić.

System księgowości online jest przeznaczony dla tych, którym zależy na oszczędnościach oraz dla przedsiębiorców mniejszych firm, ceniących sobie mobilność i swobodę działania. Bardzo często z tego typu księgowości korzystają programiści, sprzedawcy internetowi lub korzystający ze sprzedaży wysyłkowej, agencje reklamowe, transportowcy, budowlańcy, doradcy podatkowi, czy prawnicy.

   

Na czym polega księgowość online?

Księgowość online jest połączeniem oprogramowania ze wsparciem specjalistów ds. księgowości, prawników podatkowych, prawa pracy oraz innych zagadnień gospodarczych. Korzystanie z tego rodzaju systemu daje przedsiębiorcy wszystkie niezbędne narzędzia potrzebne do prowadzenia firmy, czyli:

- zarządzanie sprzedażą - uwzględnia: program do fakturowania, system zarządzania kontaktami i zadaniami (CRM), gospodarką magazynową, integrację z Allegro oraz innymi market place’ami, integrację z GUS-em (import danych)

- księgowość online - czyli: schematy księgowe wydatków i przychodów, środki trwałe i wyposażenie, rozliczenie pojazdów (kilometrówka do VAT i PIT), moduł kasa/bank (zintegrowanie z bankowością elektroniczną), automatyczne rozliczanie różnic kursowych, deklaracje i raporty JPK, zintegrowanie z Ministerstwem Finansów

- kadry, płace oraz ubezpieczenia ZUS - czyli: sporządzanie umów o pracę, zleceń o dzieło, ewidencja czasu pracy, zgłoszenia, deklaracje i raporty, rozliczenie podatkowe pracowników, pełna integracja z e-ZUS.

Oprócz programu, przedsiębiorca korzystający z księgowości online może liczyć także na pomoc ekspertów z zakresu księgowości, podatków, prawa pracy, ubezpieczeń i prawa gospodarczego.

 

Ustawa o split payment otwarła pole do nadużyć

Ile kosztuje księgowość online?

Istotną zaletą księgowości online jest fakt, że udostępniana jest ona w modelu Software as a Service („oprogramowanie jako usługa”). Oznacza to, że właściciel firmy płaci abonament za dostęp do oprogramowania. Z usługi może on korzystać za pomocą jakiegokolwiek urządzenia, które posiada przeglądarkę internetową z dostępem do sieci. Koszt tej usługi to od 33 do 45 złotych netto za miesiąc. Większy koszt jest wtedy, gdy chcemy skorzystać z dodatków i wynosi on od 150 zł netto miesięcznie.

W jaki sposób korzystać z księgowości online?

 Aby korzystać z księgowości online, należy zarejestrować się na odpowiedniej stronie i wprowadzić niezbędne dane, po czym możemy już korzystać z aplikacji. Większość serwisów daje przedsiębiorcom darmowy pakiet na okres 30 próbnych dni, po których mogą oni wykupić usługę lub usunąć dane z systemu, jeśli już nie będą chcieli z niej korzystać.

Dlaczego przedsiębiorcy uciekają przed podatkami do Wielkiej Brytanii?

SHARE
Sales Department Team Leader, Admiral Tax. Ekspert w zakresie prawa podatkowego, doradztwa biznesowego w zakresie rozwiązań optymalizacyjnych i rozwiązań z zakresu inwestycji majątkowych. Kraje, którym poświęca najwięcej uwagi to: Wielka Brytania, Cypr, Luksemburg, Czechy i Szwajcaria.
Chętnie odpowiem na pytania. Mój mail to: [email protected]
PODOBNE ARTYKUŁY
Firma w Polsce - autobus
W 2020 r. płaca minimalna w Polsce ma wzrosnąć do 2450 zł brutto. To więcej, niż proponują przedsiębiorcy
Budka telefoniczna w UK
BREXIT: 7 rzeczy, o których przedsiębiorcy powinni pamiętać w okresie przejściowym
Jak wygląda kontrola skarbowa w Polsce a jak w Wielkiej Brytanii? Porównanie.

Komentarze są wyłączone.