Finanse i Księgowość Firma w Polsce

Na jakie unijne wsparcie będą mogli liczyć przedsiębiorcy w ciągu następnych siedmiu lat?

Morawiecki i posłowie z UE

Trwają jeszcze negocjacje dotyczące nowego Budżetu Unii Europejskiej, jednak już teraz wiadomo, na co powinni nastawić się i przygotować przedsiębiorcy, którzy liczą na unijne wsparcie w latach 2021-2027.

Zgodnie z obecnymi ustaleniami dotyczącymi przyszłych planów budżetowych w Unii Europejskiej przedsiębiorcy, którzy myślą o unijnej pomocy, powinni skupić się przede wszystkim na innowacyjności oraz współpracy ich firm z jednostkami naukowo-badawczymi.

Przeczytaj koniecznie: Od 1 stycznia 2020 roku przedsiębiorcy będą mieli prawo do popełnienia błędu, w pierwszych 12 miesiącach działalności

Powód? Unia Europejska nie chce pozostać w tyle za gospodarkami Stanów Zjednoczonych czy Chin, dlatego, aby nadal utrzymać się na pozycji silnego partnera na arenie światowej, musi inwestować przede wszystkim w innowacyjność.

Przedsiębiorcy, którzy liczą na finansową pomoc unijną, muszą mieć zatem ten sam cel. Wtedy będą mieć największe szanse na uzyskanie niezbędnych środków na realizację swoich pomysłów w ciągu najbliższych siedmiu lat.

Wśród tego, co przedsiębiorcy będą mogli otrzymać od Unii Europejskiej, znajdą się bezzwrotne dotacje stanowiące nawet do 60 proc. dofinansowania. Należy jednak pamiętać, że największe szanse w tej kwestii mają mniejsze firmy (zatrudniające do 10 osób). Z kolei dużym koncernom pozostanie ubieganie się o fundusze na badania i rozwój.

O dotacje jest jednak trudniej niż o uzyskanie niskooprocentowanej pożyczki, niestety jej wartość jest bardziej ograniczona niż w przypadku dofinansowania. Wszelkie pomocne informacje na temat unijnego finansowania zainteresowani tematem przedsiębiorcy znajdą w odpowiednim Urzędzie Marszałkowskim.

Nie wiadomo jeszcze, jaka pula pieniędzy trafi do samorządów (zgodnie z przewidywaniami suma ta ma być już jednak mniejsza od poprzednich), zależy to od efektów negocjacji z Unią Europejską oraz sposobu podziału funduszy.

Polecane: Nie będzie jednak likwidacji 30-krotności składek na ZUS? Przeciwny takiemu rozwiązaniu jest prezydent Andrzej Duda

Informacje dodatkowe
Data publikacji:
Tytuł artykułu:
Na jakie unijne wsparcie będą mogli liczyć przedsiębiorcy w ciągu następnych siedmiu lat?
Ocena:
51star1star1star1star1star
SHARE
PODOBNE ARTYKUŁY
Pieniądze - PLN
Składki ZUS wzrosną dla większości przedsiębiorców o 10 procent od 2020 roku
Ministerstwo Finansów
Ministerstwo Finansów podkreśla – testu przedsiębiorcy nie ma i planów też. Ale Polacy myślą już o wyjściu z problemu
Agnieszka Moryc AT zbliżenie
Agnieszka Moryc, Dyrektor firmy Admiral Tax, uhonorowana tytułem Kobiety Charyzmatycznej 2019 przez magazyn WHY Story

Skomentuj artykuł

*