Finanse i Księgowość Firma w Polsce

Na jakie unijne wsparcie będą mogli liczyć przedsiębiorcy w ciągu następnych siedmiu lat?

Morawiecki i posłowie z UE

Trwają jeszcze negocjacje dotyczące nowego Budżetu Unii Europejskiej, jednak już teraz wiadomo, na co powinni nastawić się i przygotować przedsiębiorcy, którzy liczą na unijne wsparcie w latach 2021-2027.

Zgodnie z obecnymi ustaleniami dotyczącymi przyszłych planów budżetowych w Unii Europejskiej przedsiębiorcy, którzy myślą o unijnej pomocy, powinni skupić się przede wszystkim na innowacyjności oraz współpracy ich firm z jednostkami naukowo-badawczymi.

Przeczytaj koniecznie: Od 1 stycznia 2020 roku przedsiębiorcy będą mieli prawo do popełnienia błędu, w pierwszych 12 miesiącach działalności

Powód? Unia Europejska nie chce pozostać w tyle za gospodarkami Stanów Zjednoczonych czy Chin, dlatego, aby nadal utrzymać się na pozycji silnego partnera na arenie światowej, musi inwestować przede wszystkim w innowacyjność.

Przedsiębiorcy, którzy liczą na finansową pomoc unijną, muszą mieć zatem ten sam cel. Wtedy będą mieć największe szanse na uzyskanie niezbędnych środków na realizację swoich pomysłów w ciągu najbliższych siedmiu lat.

Wśród tego, co przedsiębiorcy będą mogli otrzymać od Unii Europejskiej, znajdą się bezzwrotne dotacje stanowiące nawet do 60 proc. dofinansowania. Należy jednak pamiętać, że największe szanse w tej kwestii mają mniejsze firmy (zatrudniające do 10 osób). Z kolei dużym koncernom pozostanie ubieganie się o fundusze na badania i rozwój.

O dotacje jest jednak trudniej niż o uzyskanie niskooprocentowanej pożyczki, niestety jej wartość jest bardziej ograniczona niż w przypadku dofinansowania. Wszelkie pomocne informacje na temat unijnego finansowania zainteresowani tematem przedsiębiorcy znajdą w odpowiednim Urzędzie Marszałkowskim.

Nie wiadomo jeszcze, jaka pula pieniędzy trafi do samorządów (zgodnie z przewidywaniami suma ta ma być już jednak mniejsza od poprzednich), zależy to od efektów negocjacji z Unią Europejską oraz sposobu podziału funduszy.

Polecane: Nie będzie jednak likwidacji 30-krotności składek na ZUS? Przeciwny takiemu rozwiązaniu jest prezydent Andrzej Duda

SHARE
Communications Manager, Admiral Tax. Ekspert z zakresu przygotowywania treści edukacyjnych w sektorze B2B oraz w tematach społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR).
Chętnie odpowiem na pytania. Mój mail to: [email protected]
PODOBNE ARTYKUŁY
US Internet
Budowanie pozytywnego wizerunku firmy w social media. Jak to zrobić?
Powiatowy Urzad Pracy Lodz
Dotacje na własną działalność najskuteczniejszym sposobem aktywizacji osób bezrobotnych
Podatki w uk
Tax Freedom Day w UK! Dzień w którym zatrzymasz dla siebie wszystkie zarobione pieniądze!

Komentarze są wyłączone.