Firma w Polsce Firma zagranicą Marketing

Budowanie pozytywnego wizerunku firmy w social media. Jak to zrobić?

US Internet

Jedną z kluczowych rzeczy, o jakie musimy zadbać w prowadzeniu własnej firmy, jest jej pozytywny wizerunek. Przy panującej obecnie konkurencji na rynku reputacja staje się jednym z najistotniejszych czynników w kwestii jej wyboru przez potencjalnego klienta. Dlatego każdy biznes powinien zadbać o swój pozytywny wizerunek, a najlepszym kanałem do tego są niewątpliwie social media.

Każdemu właścicielowi i pracownikowi firmy, którym zależy na jej rozwoju, powinno zależeć nie tylko na świadczonych usługach lub produktach, ale także na wizerunku firmy. Dobra reputacja, czyli pozytywna opinia wśród klientów, którą przekazują innym, lepiej działa niż niejedna płatna reklama. Przede wszystkim zwiększa zaufanie, jakim cieszymy się na rynku, gdzie aż roi się od konkurencji.

Jak jednak sprawić,  aby dobra opinia o nas niosła się dalej? W obecnych czasach nie ma nic łatwiejszego. Mamy do dyspozycji kanały informacyjne takie jak social media – Facebook, Twitter, Instagram… Pozwalają one na bezpośrednią komunikację firmy z klientami oraz na komunikowanie się samych klientów między sobą.

Lead generation – czyli jak pozyskiwać wartościowe leady w B2B?

 

Social media – tego nie może zaniedbać żaden współczesny przedsiębiorca

Obecnie głównym kanałem komunikacji z klientem są media społecznościowe, które nałożyły na firmy wymóg otwarcia na „komunikacje dwukierunkową”. Samo umieszczanie postów odnośnie oferowanego produktu i usługi już nie wystarcza. Konieczne jest wejście z odbiorcami w interakcję i zdobywanie ich uwagi. Firmy działające w social media dobrze zdają sobie sprawę, że ich klienci pierwsze opinie o nich sprawdzają właśnie na portalach społecznościowych, dlatego jest to jeden z najważniejszych kanałów w dotarciu do nich i żaden przedsiębiorca nie może tego zaniedbać.

Jak zbudować pozytywny wizerunek firmy?

Każdy przedsiębiorca, któremu zależy na pozytywnej relacji z klientem, powinien być otwarty na wszelkie uwagi lub sugestie z jego strony. Media społecznościowe pozwalają komunikować się z klientem bezpośrednio, co jest najlepszym źródłem informacji o tym, jak sprawdza się nasz produkt na rynku.

Social media dają firmom możliwość reklamy. Należy jednak przy tym pamiętać, że powinny być one nienachalne i dostarczać wartościowe treści. W ten sposób reklamy z mocnym contentem konwertują mocniej i są chętnie udostępniane, co wpływa na ich widoczność oraz zwiększenie reakcji. Reklamy także powinniśmy wykorzystać na budowanie pozytywnego wizerunku firmy, często także poprzez wizerunek eksperta w naszej dziedzinie.

Networking – mit czy hit?

Nie bez znaczenia jest także język, jakim się posługujemy w social media i komunikujemy z klientem. Powinniśmy go dostosować do wizerunku firmy, mieć na uwadze nasz profesjonalizm i jednocześnie zadbać o lekkość i naturalność.

Dobrą  opinię o firmie buduje od podstaw wartościowy content, dlatego prowadząc firmowy profil w social media, powinniśmy się skupić na dostarczaniu istotnych dla odbiorców treści. Kontakt z klientami obecnymi czy potencjalnymi może być oparty na przydatnej dla nich wiedzy. Ona z kolei może do nich trafiać poprzez wartościowe artykuły, grafiki, infografiki, czy treści wideo. Warto w tym wypadku skorzystać z szerokiej gamy dostępnych narzędzi.

Marketing automation – przyszłość e-commerce?

SHARE
Dyrektor Zarządzająca, Admiral Tax. Ekspert w zakresie legalnej optymalizacji podatkowej, księgowości i rozwiązań typu offshore dla polskich przedsiębiorców. Jako znawca i praktyk biznesu dzieli się wiedzą także na łamach mediów zewnętrznych, m.in. Puls Biznesu, InnPoland, Infor, MamBiznes.News, Gazeta MŚP, Polish Express.
Chętnie odpowiem na pytania. Mój mail to: [email protected]
PODOBNE ARTYKUŁY
Praca zdalna
Polskie firmy e-commerce pod większą kontrolą skarbówki. Jak skutecznie przenieść e-sklep za granicę?
Brexit Agreement Leads
Reakcja brytyjskich firm na treść umowy ws. Brexitu przedstawioną przez Theresę May
Coronavirus statystyki
Jak chronić firmę przed skutkami pandemii koronawirusa i polskim fiskusem?

Komentarze są wyłączone.