
W związku z tym, że coraz więcej osób dokonuje płatności bezgotówkowych, przedsiębiorcy muszą dbać o to, aby mieć do dyspozycji terminale płatnicze, dzięki czemu nie narażą się na stratę klienta i – co więcej – mogą w ten sposób przyciągnąć do siebie nowych.
Terminale płatnicze to obecnie konieczność dla wielu przedsiębiorców, jeśli nie chcą pozostać w tyle za konkurencją i chcą zachęcić do siebie klientów bezproblemowymi zakupami, które nie będą od nich wymagały udania się do bankomatu.
Dzięki otwarciu na płatności bezgotówkowe przedsiębiorca wkracza na inny poziom sprzedaży i pokazuje w ten sposób klientom, że jest otwarty na ich potrzeby. Ponadto posiadanie terminala płatniczego jest przedsięwzięciem oszczędnym, gdyż unikamy w ten sposób prowizji, z którą musielibyśmy się liczyć przy przeliczaniu gotówki w banku.
[caption id="attachment_2666" align="alignnone" width="966"]
Kolejną kwestią, która przemawia za posiadaniem terminala płatniczego jest większe bezpieczeństwo wynikające z tego, że nie operujemy gotówką ani nie musimy jej pilnować podczas przewożenia.
Zachętą do założenia terminala powinno być także dla przedsiębiorcy obniżenie opłat pobieranych od każdej transakcji kartą płatniczą (obecnie wynoszą one 0,2 - 0,3 proc.).
Zgodnie z danymi NBP – pod koniec IV. kwartału 2018 roku Polacy dysponowali 41 milionami kart płatniczych, co z wiadomych względów przekłada się na wzrost bezgotówkowych zakupów.
Według najnowszych danych najwięcej przedsiębiorców posługuje się terminalami płatniczymi w województwach pomorskim, dolnośląskim, małopolskim, mazowieckim i wielkopolskim (tam też na 100 000 mieszkańców przypada od 370 do 400 terminali płatniczych).
Komentarze są wyłączone.