Firma w Polsce

Jak założyć firmę?

Firma w Polsce

Własna firma to marzenie wielu osób. Brak odpowiedniej wiedzy, strach przed formalnościami i porażką często odwodzą potencjalnych przedsiębiorców od podjęcia decyzji o starcie pracy na własny rachunek. W artykule przeanalizujemy najczęstsze pułapki czyhające na osoby rozpoczynające własną działalność.

Własny biznes - jak założyć firmę?

Zmieniający się w błyskawicznym tempie świat sprzyja rozwojowi własnej działalności. Dzięki rozwojowi Internetu i postępującej globalizacji możemy świadczyć usługi dla podmiotów znajdujących się na drugim zakątku kuli ziemskiej. Niezależność i możliwość pełnej samorealizacji to główne powody, dla których decydujemy się na prowadzenie własnej firmy. Na początkującego przedsiębiorcę czyha mnóstwo pułapek oraz dziesiątki pytań, na które należy znaleźć odpowiedź. Warto w takiej sytuacji korzystać z doświadczenia innych przedsiębiorców. W innym wypadku odnalezienie odpowiedzi na takie pytania jak: jaką formę działalności wybrać, w jakiej branży, jak zatrudniać pracowników czy jak pozyskać finansowanie, mogą kosztować nas dużo więcej czasu i pieniędzy.

 
 

Jednym z materiałów, który odpowiada na te pytania jest poradnik przygotowany przez kancelarię księgowo-podatkową Admiral Tax. Autorzy poradnika posiadają wiedzę m.in. z zakresu finansów, ekonomii, rachunkowości czy prawa.

Poradnik przybliża podstawowe zagadnienia związane z rozpoczęciem i prowadzeniem własnej działalności gospodarczej. W poradniku “Jak założyć i prowadzić firmę. Wszystko co powinieneś wiedzieć zaczynając biznes” znajdziesz m.in. informacje poruszające takie zagadnienia jak:

  • jaką wybrać branżę,
  • jak stworzyć odpowiedni biznesplan,
  • jak wyglądają kwestie zobowiązań podatkowych wobec urzędów skarbowych,
  • jakie koszty wiążą się z zatrudnieniem pracowników,
  • gdzie w Europie warunki do prowadzenia biznesu są najkorzystniejsze.

Warto pamiętać, że prowadzenie własnej działalności wymaga dbałości o najdrobniejsze detale. Tylko w ten sposób zapobiegniemy wielu kosztownym pomyłkom.

Gdy już wybierzemy odpowiednią formę prowadzenia działalności - pozostaje nam złożyć wniosek o rozpoczęcie działalności.

Pobierz darmowy e-book “Jak założyć i prowadzić firmę. Wszystko co powinieneś wiedzieć zaczynając biznes”

SHARE
Communications Manager, Admiral Tax. Ekspert z zakresu przygotowywania treści edukacyjnych w sektorze B2B oraz w tematach społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR).
Chętnie odpowiem na pytania. Mój mail to: [email protected]
PODOBNE ARTYKUŁY
Autobus w Londynie
Dlaczego ekspansję zagraniczną polskie firmy zaczynają od Wielkiej Brytanii?
Andrzej Duda
Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację do ustawy obniżającej stawkę CIT
polski fiskus
Tak działa polski fiskus: Urzędnicy mają kontrolować przedsiębiorców dysponujących majątkiem – niewypłacalnych oszustów mają zostawić w spokoju

Komentarze są wyłączone.