Firma w Polsce Firma zagranicą

W Wielkiej Brytanii kwota wolna od podatku wzrośnie do 12.5 tys. funtów, czyli 60 tys. złotych! Na jej tle Polska wypada blado

kwota wolna
Zamiast konstytucji biznesu ułatwiającej wejście na rynek ze swoją firmą polskim przedsiębiorcom niewątpliwie premier Morawiecki mógłby wziąć przykład z Philipa Hammonda, który wie, jak dbać o rozwój biznesów na Wyspach... Podczas gdy w Polsce kwota wolna od podatku wynosi 3091 złotych, w Wielkiej Brytanii od przyszłego roku podatkowego wzrośnie ona do 12,500 funtów, co w przeliczeniu na polską walutę daje 60,000 złotych. Niewątpliwie wielu polskich przedsiębiorców marzyłoby o tym, aby premier Morawiecki wziął przykład z Philipa Hammonda, który podwyżkę kwoty wolnej od podatku zapowiedział w poniedziałek w swoim wystąpieniu dotyczącym budżetu 2018. Brytyjski kanclerz skarbu dał wszystkim biznesmenom jasny przekaz, że brytyjski rynek jest dla nich otwarty i na Wyspach będą mogli się rozwijać.  

Zmiany w podatkach na 2019 r.: Czy ułatwią polskim przedsiębiorcom prowadzenie działalności gospodarczej?
  Ponadto zapowiedział także cięcia podatków dla większości małych przedsiębiorstw do 30 proc., wzrost Annual Investment Allowance, czy cięcia do 5 proc. kosztów przyuczania do zawodu dla małych biznesów. Brytyjski kanclerz od kwietnia 2019 zamierza także podnieść pierwszy próg podatku dochodowego do 50 tys. funtów rocznie. W ten sposób średnio 130 funtów miesięcznie (i 1600 funtów rocznie) pozostanie w kieszeni 32 mln podatników na Wyspach. Jest to związane z podniesieniem National Living Wage, czyli stawki minimalnej za godzinę pracy do 8.21 funta.  
  „Wchodzące w życie 6 kwietnia 2019 przepisy jeszcze bardziej zwiększą i tak już dość wysoką kwotę wolną od podatku w Wielkiej Brytanii, która będzie tym samym wyższa o ponad 19 razy od kwoty obowiązującej w Polsce. Nawet gdy weźmiemy pod uwagę różnice w wysokości wydatków i zarobków na Wyspach, to nadal kwota wolna od podatku w UK staje się o wiele bardziej atrakcyjna od tej w naszym rodzimym kraju” – mówi Agnieszka Moryc z firmy Admiral Tax pomagającej Polakom w optymalizacji swoich biznesów.

Dotacje na własną najskuteczniejszym sposobem aktywizacji osób bezrobotnych
SHARE
Dyrektor Zarządzająca, Admiral Tax. Ekspert w zakresie legalnej optymalizacji podatkowej, księgowości i rozwiązań typu offshore dla polskich przedsiębiorców. Jako znawca i praktyk biznesu dzieli się wiedzą także na łamach mediów zewnętrznych, m.in. Puls Biznesu, InnPoland, Infor, MamBiznes.News, Gazeta MŚP, Polish Express.
Chętnie odpowiem na pytania. Mój mail to: [email protected]
PODOBNE ARTYKUŁY
Unhappy Businessman
Jakie utrudnienia czekają przedsiębiorców przez białą listę podatników?
Logowanie się na FB
Czym się zajmuje agencja marketingowa i jakie usługi świadczy?
Polski Ład: jak zmienić polską rezydencję podatkową na inną?

Komentarze są wyłączone.