Firma w Polsce Firma zagranicą Wydarzenia

Zamiast świątecznych kartek dla klientów ta firma postanowiła przekazać pieniądze na ratowanie małego Kacperka

Jedna z polskich firm w Wielkiej Brytanii postanowiła przekazać pieniądze, które każdego roku przeznaczała na kartki świąteczne dla swoich klientów i przyjaciół, na szczytną zbiórkę na lek dla małego Kacperka cierpiącego na rdzeniowy zanik mięśni typu I.

Czasu na zebranie funduszy na lek dla Kacperka pozostało niewiele. 24 grudnia kończy się zbiórka pieniędzy dla chłopca na portalu „siępomaga”, na którym rodzice piszą, że „warunkiem przystąpienia do kuracji jest wiek – dziecko nie może przekroczyć drugiego roku życia”.

Przeczytaj też: Nowa propozycja premiera dla przedsiębiorców. Czym jest „estoński CIT” i kto na nim skorzysta?

Czas zatem nagli, a – mimo zebrania już bardzo wysokiej kwoty – nadal wiele brakuje, aby można było wykorzystać szansę i poddać Kacperka ratującej życie terapii polegającej na zmodyfikowanym wirusie dostarczającym do organizmu pacjenta prawidłową kopię brakującego genu, dzięki któremu chłopiec uniknie cierpienia i będzie mógł siadać, chodzić i bawić się.

Rodzice Kacperka mają ciągle nadzieję, że uda się zdobyć wymaganą sumę na leczenie. Jak piszą: „Dzieci z SMA nie budzą rodziców w nocy, bo ich płacz jest ledwie słyszalny, ich odruch ssania jest ledwo wyczuwalny przez matkę. Żyją, ale ich życie jest niesamowicie delikatne, słabe, a co najgorsze, bez leku z dnia na dzień przygasa, a dziecko staje na skraju życia i śmierci”.

Jedna z pracownic firmy Admiral Tax, która zna rodzinę Kacperka i pragnie jej pomóc, przekonała zarząd firmy, aby w tym roku przeznaczył budżet przygotowany na świąteczne kartki dla klientów i przyjaciół firmy na zbiórkę dla Kacperka.

Jak poinformowała firma: „Gosia zainspirowała nas do tego, by nie tylko poszczególni pracownicy Admiral Tax, ale także sama firma przyłączyła się do działania. Postanowiliśmy się podzielić tą informacją, ponieważ mamy ogromną nadzieję, że zachęcimy Was do przyłączenia się do akcji i wpłat na rzecz chłopca. Utworzyliśmy skarbonkę Admiral Tax dla Kacperka i mamy ogromną nadzieję, że dzięki nawet niewielkim wpłatom uda nam się ją napełnić”.

Polecane: Odpowiednik polskiego CIT-u w Wielkiej Brytanii ma zostać obniżony do 17 proc. od 2020 roku
SHARE
Communications Manager, Admiral Tax. Ekspert z zakresu przygotowywania treści edukacyjnych w sektorze B2B oraz w tematach społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR).
Chętnie odpowiem na pytania. Mój mail to: [email protected]
PODOBNE ARTYKUŁY
firma
Nowe podatki od 2019 roku: Korzystne zmiany dla przedsiębiorców oraz ich rodzin
Kalkulator i rozliczenia
Korzystne warunki dla rezydentury podatkowej na Cyprze
Agnieszka Moryc AT zbliżenie
Agnieszka Moryc, Dyrektor firmy Admiral Tax, uhonorowana tytułem Kobiety Charyzmatycznej 2019 przez magazyn WHY Story

Komentarze są wyłączone.