
Czechy stanowią popularny cel zakładania działalności gospodarczej przez polskich przedsiębiorców. Kraj ten leży blisko Polski, stanowiąc jej bezpośredniego sąsiada, nie różni się także szczególnie pod względem kultury. Chęć założenia firmy w Czechach wynika nie tyle z niskich podatków, co z korzystnych sposobów ich naliczania. Ponadto przedsiębiorcy zyskują prostsze i liczniejsze możliwości zwrotów odprowadzonego podatku.
Jakie korzyści niesie za sobą firma w Czechach?
Polacy coraz częściej korzystają z możliwości rozpoczęcia różnych form działalności gospodarczej w Czechach, ze względu na tamtejsze liberalne podejście do przedsiębiorców. Czechy nie nakładają zbędnych ograniczeń na zagranicznych przedsiębiorców. Dotyczy to również braku obostrzeń w nabywaniu majątku w tym kraju. Warto jednak pamiętać, że jeśli marzy nam się firma w Czechach, musimy posiadać zaświadczenie o niekaralności.
W Czechach mamy dostęp do czterech różnych form działalności gospodarczej. Możemy wybrać działalność nieregulowaną, rzemieślniczą, zastrzeżoną oraz koncesjonowaną. Z kolei dostępne formy prawne to jednoosobowa działalność gospodarcza, spółka (jawna, komandytowa, akcyjna i z ograniczoną odpowiedzialnością).
Osoby chcące prowadzić jednoosobową działalność gospodarczą korzystają z preferencyjnych, ryczałtowych form opodatkowania. Samozatrudnienie w Czechach uzyskamy w ciągu jednego dnia. Wymaga jedynie uiszczenia opłaty miejskiej o wysokości 1000 koron, czyli około 160 złotych, a także przedstawienia dowodu osobistego, wcześniej wspomnianego zaświadczenia o niekaralności oraz adresu lokalu, w którym chcemy prowadzić działalność. Koniecznością jest również posiadanie adresu korespondencyjnego w Czechach.
Komentarze są wyłączone.