Firma zagranicą Start-up

Jak wejść na rynek amerykański. Prawo i podatki [e-book]

Dyrektor spółki

Wysoka dyskrecja, przejrzyste zasady prawne oraz środowisko niezwykle korzystne dla przedsiębiorców marzących o założeniu własnego startup’u – tak można podsumować amerykański stan Delaware. Możesz na tym skorzystać i Ty, zakładając własną firmę w USA. Pomoże Ci w tym napisany przez nas poradnik, który możesz ściągnąć całkowicie za darmo. Omówimy w nim rodzaje spółek możliwych do rejestracji w Delaware oraz kwestie prawne związane z samymi podatkami.

Co znajdziesz w naszym poradniku?

Poznasz formy prawne firm, które będziesz mógł zarejestrować w USA

Czytając nasz poradnik, dowiesz się, na jakich zasadach będzie możliwe założenie Twojej nowej, amerykańskiej firmy. W szczególności przyjrzymy się korporacjom typu C oraz S, a także spółkom Limited Liability Company (LLC), czyli odpowiednikom polskich spółek z o.o. Pokażemy Ci wszystkie ich zalety oraz doradzimy Ci, która z nich będzie optymalnym wyborem w Twojej sytuacji.

Spółka offshore jako metoda zabezpieczenia się przed skutkami pandemii

Podpowiemy Ci również, dlaczego warto założyć własną spółkę offshore i w jaki sposób pomoże Ci ona zabezpieczyć się przed skutkami epidemii COVID-19. W czasach, w których na obywateli Polski narzucane są coraz większe obostrzenia związane z lockdown’em, warto posiadać plan awaryjny, który pomoże przetrwać Twojej firmie w tych ciężkich chwilach.

Dowiesz się, czym jest Tax ID Delaware, a także kto musi go wyrobić

Federal Taxpayer Identification Number (Tax ID) to niezwykle ważny identyfikator, który musi posiadać praktycznie każdy przedsiębiorca działający na terenie USA. Swoją funkcjonalnością przypomina on nieco polski NIP, ale występują pomiędzy nimi pewne znaczące różnice. To właśnie on uprawnia przedsiębiorcę do skorzystania z planów emerytalnych takich jak 401(k). Dzięki niemu możliwe będzie również wystąpienie o finansowanie udzielone przez amerykański bank.

>> Jak wejść na rynek amerykański? Prawo i podatki

Do jego wyrobienia niezbędny jest numer ITIN lub SSN. Dlatego też w naszym poradniku pokażemy Ci, w jaki sposób można je wyrobić oraz pomożemy Ci wypełnić formularz SS-4 konieczny do uzyskania Tax ID.

Co skorzystasz na rejestracji własnej spółki w Delaware?

Stan Delaware jest uznawany za jeden z największych rajów podatkowych w USA oferujących sprawiedliwe podejście do wszystkich osób prowadzących tam swoją działalność gospodarczą. Jako amerykański przedsiębiorca możesz liczyć na wysoki stopień anonimowości oraz pełną tajemnicę bankową. Co więcej, Twoje dane osobowe pozostaną poufne, a brak wymiany informacji pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi gwarantuje bezpieczeństwo Twoich personaliów.

Spółka LLC w Delaware to także dużo łatwiejszy dostęp do amerykańskich inwestorów – Twoja nowa firma będzie mieć otwartą drogę do pozyskiwania nowego kapitału. Łatwiej będzie Ci też zdobyć nowych kontrahentów, którzy w naturalny sposób patrzą przychylnie na znajome im formy prawne spółek.

Zobacz także: Fundacja rodzinna - sposób na ochronę i przekazanie majątku

Zyskujesz także ogromne bezpieczeństwo – spółka LLC zarejestrowana na terenie Delaware aktywnie chroni Twój osobisty majątek. Dzięki temu możesz mieć pewność, że za wszelkie ewentualne straty będziesz odpowiadał tylko do kapitału, który posiada Twoja amerykańska firma. W świetle przepisów podatkowych w USA nie zostaniesz pociągnięty do osobistej odpowiedzialności za powstałe zobowiązania spółki.

Dlaczego warto pobrać nasz e-book?

Prowadzenie biznesu za oceanem wymaga kompleksowego podejścia oraz ścisłego przestrzegania wszelkich zasad i regulacji prawnych. Dlatego też postanowiliśmy napisać poradnik, aby przyśpieszyć Ci realizację Twojego prywatnego amerykańskiego snu.

SHARE
Sales Department Team Leader, Admiral Tax. Ekspert w zakresie prawa podatkowego, doradztwa biznesowego w zakresie rozwiązań optymalizacyjnych i rozwiązań z zakresu inwestycji majątkowych. Kraje, którym poświęca najwięcej uwagi to: Wielka Brytania, Cypr, Luksemburg, Czechy i Szwajcaria.
Chętnie odpowiem na pytania. Mój mail to: [email protected]
PODOBNE ARTYKUŁY
Kobieta przy laptopie
Jak stworzyć poradnik, który będzie hitem wśród twoich klientów?
Prawa pracownika UK
RODO w firmie – fakty i mity
podatki - kalkulator
Jak fakturować brytyjskich kontrahentów po brexicie?

Komentarze są wyłączone.