Firma zagranicą

Job Retention Scheme Bonus: 1000 funtów za każdego przywróconego do pracy pracownika i dyrektora LTD

Brytyjski rząd wypłaci każdemu brytyjskiemu pracodawcy jednorazowy bonus w wysokości 1000 funtów za każdego pracownika przywróconego z postojowego (ang. furlough) pod warunkiem, że przepracuje on firmie przynajmniej do końca stycznia 2021 r. Pracodawca będzie mógł ubiegać się o premię na wszystkich pracowników, którzy kwalifikowali się do Job Retention Scheme i na których ubiegali się o wcześniejsze dotacje.

Kto kwalifikuje się do Job Retention Scheme Bonus?

Aby się zakwalifikować, pracownicy muszą zarabiać powyżej dolnego limitu zarobków (520 GBP miesięcznie) liczonego jako średnia z zarobków między końcem programu Job Retention Scheme, tj. 31 października 2020 r., a  końcem stycznia roku następnego.  Jednorazowa premia w wysokości 1000 funtów będzie przysługiwać także uprawnionym dyrektorom spółek limited, jeśli przebywali na furlough. Premia nie będzie się jednak należeć, jeśli pracownik, na którego wnioskowany jest bonus, znajdzie się w okresie wypowiedzenia przed 1 lutego 2021 r.

Dokumentacja Job Retention Scheme Bonus

Ważne, aby wniosek został złożony prawidłowo, bowiem “jeśli roszczenie dotyczące pracownika zostało złożone nieprawidłowo, premia za utrzymanie pracy nie będzie należna” – informuje HMRC. Wytyczne rządowe brzmią: „Pracodawcy muszą utrzymywać aktualne i dokładne listy płac oraz odpowiadać na wszystkie prośby HMRC o dostarczenie brakujących danych pracowników w odniesieniu do historycznych roszczeń związanych z urlopami postojowymi (ang. furlough). Brak dokładnej dokumentacji może spowodować brak wypłaty dla pracodawcy. „HMRC wstrzyma wypłatę premii za utrzymanie pracownika, jeśli uzna, że ​​istnieje ryzyko, że roszczenia z tytułu Job Retention Scheme mogły zostać zmanipulowane lub zawyżone, aż do zakończenia dochodzenia”. Sam bonus podlegać będzie opodatkowaniu, „więc firma musi uwzględnić całą kwotę jako dochód przy obliczaniu dochodu podlegającego opodatkowaniu na potrzeby podatku dochodowego od osób prawnych lub self-assessment” – czytamy na koniec w wytycznych.

Terminy Job Retention Scheme Bonus

Program wypłat rządowych w ramach Job Retention Scheme kończy się z dniem 31 października 2020 roku. Rządowe premie w ramach Job Retention Scheme Bonus będą wypłacane począwszy od lutego 2021 roku.

Dowiedz się więcej na temat Job Retention Scheme na Admiral.tax

SHARE
PODOBNE ARTYKUŁY
France EU Britain Politics Brexit
Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii ostrzega polskie firmy przed konsekwencjami Brexitu
US Internet
Budowanie pozytywnego wizerunku firmy w social media. Jak to zrobić?
Motywacja i samodyscyplina
Zarządzanie projektami (marketingowymi): jakich narzędzi użyć?

Skomentuj artykuł

*