Firma zagranicą

Koniec programu wsparcia w ramach Coronavirus Job Retention Scheme w Wielkiej Brytanii – ważne informacje

Big Ben w UK

30 września kończy się wsparcie w ramach Coronavirus Job Retention Scheme (CJRS) dla brytyjskich firm zatrudniających pracowników. Ostatnie wnioski o refundację wynagrodzeń za pracowników oddelegowanych na tzw. furlough we wrześniu, należy złożyć do 14 października 2021 r. 

Wysokość refundacji w ramach Coronavirus Job Retention Scheme

We wrześniu pracodawcy mogą ubiegać się o 60% podstawowego wynagrodzenia swoich pracowników za przepracowane godziny w miesiącu wrześniu, do limitu 1875 GBP. 

Pracodawcy muszą wypłacić pracownikom 20% z własnych środków, aby ich pracownicy, którzy przebywali na postojowym, otrzymywali łącznie co najmniej 80% ich zwykłego wynagrodzenia za godziny, w których nie pracowali. Przy czym maksymalna kwota pomocy dla pracownika to 2500 GBP za miesiąc.

Formalności przy ubieganiu się o Coronavirus Job Retention Scheme

Wrzesień 2021 roku to ostatni miesiąc, w którym działał przedłużony program. W związku z czym obowiązują w nim te same zasady, o których pisaliśmy w marcu [ZOBACZ]

Przypominamy, że wszystkie dokumenty potwierdzające wysokość dotacji muszą być przechowywane na wypadek kontroli HMRC. 

W razie pytań – prosimy o kontakt z działem obsługi klienta Admiral Tax mailowo: [email protected] lub telefonicznie: +48 12 44 66 333

Podsumowanie Coronavirus Job Retention Scheme

W okresie od marca 2020 roku, kiedy ogłoszono program wsparcia dla pracodawców brytyjskich, do września 2021 roku, kiedy to program jest wygaszany, dzięki zaangażowaniu całego zespołu Admiral Tax, udało nam się pomóc 175 naszym klientów w skutecznym uzyskaniu dotacji na utrzymanie miejsc pracy w okresie pandemii. 

Zobacz także: Jak sprzedawać za granicę: aspekty prawne i podatkowe własnego sklepu internetowego

“Niezwykle się cieszymy, że klienci Admiral Tax prowadzący swoje firmy w Wielkiej Brytanii mogli skorzystać z rządowego wsparcia. Były to dla nas działania bez precedensu. To naturalne,  że podjęliśmy wyzwanie – nasza obecność na rynku jest przecież nierozerwalnie związana z sukcesami firm, które obsługujemy od strony księgowości i kadr. Dziękujemy za zaufanie” – podsumowała Agnieszka Moryc, dyrektor zarządzająca Admiral Tax.

SHARE
Dyrektor Zarządzająca, Admiral Tax. Ekspert w zakresie legalnej optymalizacji podatkowej, księgowości i rozwiązań typu offshore dla polskich przedsiębiorców. Jako znawca i praktyk biznesu dzieli się wiedzą także na łamach mediów zewnętrznych, m.in. Puls Biznesu, InnPoland, Infor, MamBiznes.News, Gazeta MŚP, Polish Express.
Chętnie odpowiem na pytania. Mój mail to: [email protected]
PODOBNE ARTYKUŁY
Autobus w Londynie
Wielka Brytania: duże zmiany w zasadach furlough (Job Retention Scheme)
Brexit Agreement Leads
Reakcja brytyjskich firm na treść umowy ws. Brexitu przedstawioną przez Theresę May
Autobus w Londynie
Leczenie w Polsce z kartą EHIC lub GHIC. Jakie uprawnienia mają ubezpieczeni w Wielkiej Brytanii?

Komentarze są wyłączone.