Firma zagranicą

Małe i średnie przedsiębiorstwa w UK dostaną 2 miliony funtów dofinansowania w ramach programu rządowego

The Ultimate In Flexible Working

Zgodnie z programem brytyjskiego rządu, który zaczął obowiązywać od 30 stycznia 2019, małe i średnie przedsiębiorstwa w Wielkiej Brytanii mogą liczyć na duże dofinansowanie. Jest to działanie spójne z zapowiedzią kanclerza skarbu o tym, że jego kraj zamierza pozostać „najlepszym miejscem dla biznesów”.

Philip Hammond dotrzymał obietnicy złożonej na forum ekonomicznym w Davos dwa tygodnie temu, gdzie podkreślił, że Wielka Brytania jest jednym z najlepszych miejsc do prowadzenia biznesów i takim też pozostanie po Brexicie. Zapowiedział też, że jego kraj przeznaczy duże środki finansowe na rozwój firm i nowe technologie.

Wielka Brytania na szczycie w Davos przekonuje, że pozostanie „świetnym miejscem dla biznesów” po Brexicie

Na spełnienie obietnic nie trzeba było długo czekać. Już 30 stycznia tego roku wystartował bowiem program przeznaczony dla małych i średnich przedsiębiorstw, w ramach którego otrzymają one szczodre dofinansowania. Granty, których łączna wartość wynosi 2 miliony funtów dostępne są w ramach  programu rządowego Business Basics Fund.

Celem jest pomoc małym i średnim biznesom we wprowadzeniu sprawdzonych technologii, dzięki którym staną się bardziej produktywne i będą odnosić sukcesy.

 

„Wielka Brytania jest jednym z najlepszych miejsc na świecie do rozpoczęcia i rozwoju biznesu. Niemniej jednak istnieje różnica w produktywności między brytyjskimi i międzynarodowymi firmami, co oznacza, że biznesy nie korzystają ze wszystkich możliwych benefitów.

Przez zaadaptowanie wiodących technologii oraz wsparcia – jak technologie mobilne, systemy informatyczne działające w Chmurze (cloud computing) czy zakupy elektroniczne – możliwy jest rozwój produktywności oraz dochodów małych i średnich przedsiębiorstw (nazywanych w skrócie SME) i udział w rozwoju ekonomicznym na szerszą skalę” – możemy przeczytać na stronie rządowej, na której znajdziemy niezbędne informacje dotyczące dofinansowania. W Wielkiej Brytanii kwota wolna od podatku wzrośnie do 12.5 tys. funtów, czyli 60 tys. złotych! Na jej tle Polska wypada blado

- Wielka Brytania wyznaczyła sobie konkretny cel i jest nim przyciągnięcie do kraju przedsiębiorców oraz zapewnienie im pomocy w rozwoju swoich biznesów. Z tych możliwości, które daje brytyjski rząd, korzysta już wielu Polaków. Część z nich mówi wprost, że zdawało sobie sprawy, że prowadzenie firmy może być tak proste i bezstresowe dopóki nie poznali możliwości, jakie daje Wielka Brytania - mówi Agnieszka Moryc z firmy Admiral Tax zajmującej się optymalizacją podatkową.

 
SHARE
Sales Department Team Leader, Admiral Tax. Ekspert w zakresie prawa podatkowego, doradztwa biznesowego w zakresie rozwiązań optymalizacyjnych i rozwiązań z zakresu inwestycji majątkowych. Kraje, którym poświęca najwięcej uwagi to: Wielka Brytania, Cypr, Luksemburg, Czechy i Szwajcaria.
Chętnie odpowiem na pytania. Mój mail to: [email protected]
PODOBNE ARTYKUŁY
Big Ben w UK
Koniec programu wsparcia w ramach Coronavirus Job Retention Scheme w Wielkiej Brytanii – ważne informacje
Autobus w Londynie
Jak rozliczyć dochody z UK i Irlandii korzystając z ulgi abolicyjnej?
Przedsiębiorca firma w UK
Sprzedaż za granicę: wysyłka do Unii Europejskiej oraz Wielkiej Brytanii

Komentarze są wyłączone.