Firma w Polsce Firma zagranicą

Polskie firmy e-commerce pod większą kontrolą skarbówki. Jak skutecznie przenieść e-sklep za granicę?

Praca zdalna

Prowadzisz biznes e-commerce i wysyłasz produkty zagranicznym klientom? Przygotuj się na to, że urząd skarbowy weźmie Cię pod lupę. Wszystko za sprawą zmiany przepisów o podatku VAT. W artykule omówimy zmiany w VAT. Wyjaśnimy również, czy w takich okolicznościach warto przenieść e-sklep za granicę i jak to zrobić.

Od kilku lat rząd wdraża w życie działania, które mają na celu zapobieganie wyłudzeniom podatku VAT i uszczelnienie polskiego systemu podatkowego. Po jednolitych plikach kontrolnych, mechanizmie podzielonej płatności i białej liście podatników VAT, pracuje nad kolejnym rozwiązaniem – zaimplementowanie dyrektywy 2020/284. Jej celem jest zapobieganie nieprawidłowościom w kwestii podatku VAT, a każde z państw członkowskich powinny ją wdrożyć do końca 2023 roku. Ze względu na fakt, że przedmiotem działań są transakcje transgraniczne realizowane przez internet, efekty implementacji odczują firmy sektora e-commerce prowadzące sprzedaż międzynarodową. Jaka jest przyczyna planowanych zmian podatkowych?

Przeczytaj całość: Polskie firmy e-commerce pod większą kontrolą skarbówki. Jak skutecznie przenieść e-sklep za granicę?

SHARE
Customer Success Specialist, Admiral Tax. Specjalista z doświadczeniem księgowym spółek irlandzkich oraz brytyjskich. Doradza także w zakresie rozwiązań dla rynku kryptowalut, handlu w internecie oraz przenoszenia usług za granicę.
Chętnie odpowiem na pytania. Mój mail to: [email protected]
PODOBNE ARTYKUŁY
Praca zdalna
Te startupy wybrały Delaware w USA, by rozwinąć swój biznes – dlaczego?
Służba zdrowia w Polsce – lekarze i pielęgniarki idą „na swoje” i uciekają przed ZUS-em
splata dlugów
Czy w Wielkiej Brytanii trzeba rozliczać podatek od kryptowalut i jak to zrobić?

Komentarze są wyłączone.