Firma w Polsce Firma zagranicą Start-up

Polskie firmy za granicą: podsumowanie II kwartału 2019 według Admiral Tax

Polskie firmy za granicą

Na podstawie danych i szacunków Admiral Tax z I i II kwartału bieżącego roku zaobserwowano znaczący wzrost liczby spółek założonych przez Polaków poza granicami Polski. Główne kierunki to nadal: Wielka Brytania i Irlandia. Popularnością cieszy się także Malta. Startupy o ambicjach globalnych celują w Delaware (USA).

"W związku z niejasnościami związanymi z testem przedsiębiorcy, a także planowanym zniesieniem limitu 30-krotności składek ZUS znacząco (o 697%) wzrosło zainteresowanie spółkami zagranicznymi. Liczba zapytań jest tak duża, że zwiększyliśmy zespół doradców. Szczególnie dużo zapytań pochodzi od wysokiej klasy specjalistów, konsultantów i menadżerów, który dotychczas rozliczali się z polskim fiskusem na podstawie podatku liniowego z jednoosobowej działalności gospodarczej. Widać, że to także grupa, która najlepiej odczytuje intencje polskiego fiskusa i przenosi się za granicę zanim będzie za późno" - komentuje Agnieszka Moryc, Dyrektor Zarządzająca Admiral Tax.

Dynamika wzrostu w 2019 roku wydaje się nie słabnąć i spodziewane jest utrzymanie trendu wzrostowego do końca roku, tym bardziej, że niektórzy czekają do zamknięcia roku podatkowego w Polsce. Styczeń 2020 roku może być pod tym względem rekordowy. W ciągu niecałych 3 miesięcy II kwartału z pomocą Admiral Tax polscy przedsiębiorcy założyli o 167 spółek więcej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Najwięcej firm przeniosło się w obszarze zarządzania, IT, marketingu oraz tłumaczeń.

Raport polskich firm za granicą

Źródło: opracowano na podstawie danych o zapytaniach ofertowych i operacjach biznesowych realizowanych przez Admiral Tax w okresie od stycznia do czerwca 2019 roku oraz danych za rok poprzedni.

SHARE
Sales Department Team Leader, Admiral Tax. Ekspert w zakresie prawa podatkowego, doradztwa biznesowego w zakresie rozwiązań optymalizacyjnych i rozwiązań z zakresu inwestycji majątkowych. Kraje, którym poświęca najwięcej uwagi to: Wielka Brytania, Cypr, Luksemburg, Czechy i Szwajcaria.
Chętnie odpowiem na pytania. Mój mail to: [email protected]
PODOBNE ARTYKUŁY
Podatki w Polsce i UK
W styczniu 2022 roku w Irlandii rośnie kwota wolna od podatku
grafika e-book
„Jak przygotować się na Brexit? Poradnik dla prowadzących firmę w Wielkiej Brytanii” – warto pobrać darmowy e-book jak najszybciej
podatek CIT
Odpowiednik polskiego CIT-u w Wielkiej Brytanii ma zostać obniżony do 17 proc. od 2020 roku

Komentarze są wyłączone.