Firma w Polsce Firma zagranicą

Polskie zeznanie podatkowe 2021. Jak Brexit wpływa na rozliczenia Polaków z Wielkiej Brytanii?

Flagi UK i UE

Jeśli pracujesz w Wielkiej Brytanii lub gdziekolwiek za granicą, ale wciąż masz rezydencję podatkową w Polsce, to powinieneś zorientować się w nowych przepisach podatkowych, które stopniowo są wprowadzane w Polsce i innych krajach. Zobacz, czy w tym roku musisz rozliczyć się z polskim Urzędem Skarbowym ze swoich brytyjskich dochodów - na złożenie PIT-u zostało już tylko kilka dni!

Jeśli jesteś polskim rezydentem podatkowym, na rozliczenie się z Urzędem Skarbowym w ojczyźnie pozostało Ci już niewiele czasu - termin mija 30 kwietnia 2021. W ubiegłym roku, ze względu na pandemię, termin rozliczenia podatkowego w Polsce został znacząco przesunięty. W tym roku nie zapowiada się jednak na podobną decyzję.

Więcej na ten temat znajdziesz na Polish Express!

SHARE
Dyrektor Zarządzająca, Admiral Tax. Ekspert w zakresie legalnej optymalizacji podatkowej, księgowości i rozwiązań typu offshore dla polskich przedsiębiorców. Jako znawca i praktyk biznesu dzieli się wiedzą także na łamach mediów zewnętrznych, m.in. Puls Biznesu, InnPoland, Infor, MamBiznes.News, Gazeta MŚP, Polish Express.
Chętnie odpowiem na pytania. Mój mail to: [email protected]
PODOBNE ARTYKUŁY
Kaizen
Kaizen: czy metodologia sprzed 30 lat nadal jest efektywna?
Prawa pracownika UK
Prawa pracownika w UK
wzrost gospodarczy
MFW prognozuje spadek wzrostu gospodarczego w Polsce. Jak zareagują przedsiębiorcy z sektora MŚP?

Komentarze są wyłączone.