Firma zagranicą

Rezydencja podatkowa na Malcie przedsiębiorcy: jakie warunki należy spełnić?

Malta

Maltańska rezydencja podatkowa może okazać się jedną z korzystniejszych z perspektywy nieograniczonego obowiązku podatkowego. To między innymi dlatego kraj ten jest postrzegany jako dostępny i bezpieczny raj podatkowy. Zaufanie do maltańskiego systemu podatkowego wzmacnia aktywne członkostwo Malty w strukturach Unii Europejskiej i stabilny system finansowy, w którym od 2008 roku jako waluta funkcjonuje EURO.

Oprócz tego Malta to urocze położenie, przyjazny klimat i stosunkowo niskie koszty utrzymania. Warunki życia na Malcie zwracają uwagę nie tylko osób wyjątkowo zamożnych. Klimat i atmosfera okazują się interesujące także dla ludzi, którzy po prostu szukają swojego miejsca nad ciepłym morzem. Warto zauważyć, że od lat na Malcie przybywa emerytów z Unii Europejskiej i innych państw. Kraj opracował nawet specjalne zasady rezydencji dla osób otrzymujących uposażenie z tytułu rent i emerytur, które chcą spędzać większość swojego czasu na Malcie.

Zobacz także: Polska chce ścigać optymalizujące się w ramach UE firmy, ale nie zgadzają się na to Cypr i Malta

Poza przyjaznym klimatem i dobrymi warunkami życia Malta oferuje też nowoczesne regulacje dotyczące prowadzenia biznesu w wielu ważnych branżach. Obowiązują tu konkurencyjne regulacje dotyczące rejestrowania statków powietrznych, morskich i jachtów. Prężnie rozwija się branża iGaming. Państwo sprawnie reguluje funkcjonowanie pieniądza elektronicznego i branży blockchain. Od niemal 30 lat obowiązują interesujące regulacje dotyczące prowadzenia funduszy i świadczenia usług inwestycyjnych. Wdrożono korzystne rozwiązania do prowadzenia fundacji i stowarzyszeń powierniczych, które okazują się jedną z bezpieczniejszych form zarządzania majątkiem i kapitałem.

Dowiedz się więcej: Rezydencja podatkowa na Malcie przedsiębiorcy

SHARE
Customer Success Specialist, Admiral Tax. Specjalista z doświadczeniem księgowym spółek irlandzkich oraz brytyjskich. Doradza także w zakresie rozwiązań dla rynku kryptowalut, handlu w internecie oraz przenoszenia usług za granicę.
Chętnie odpowiem na pytania. Mój mail to: [email protected]
PODOBNE ARTYKUŁY
Spotkanie biznesowe
Jak płacić estoński CIT? To rozwiązanie polskim przedsiębiorcom oferuje spółka LPS na Cyprze
Kwota wolna od podatku
Kwota wolna od podatku – czyli o zwiększającej się przepaści w sytuacji przedsiębiorców w Polsce i w UK
Szkocja Imigranci
Nagradzać imigrantów w zamian za zamieszkanie w Szkocji po Brexicie

Komentarze są wyłączone.