Firma zagranicą

Sprzedaż za granicę: rozliczenia PayPal – jak zacząć?

PayPal jest jedną z najpopularniejszych, zwłaszcza w transakcjach transgranicznych, metod płatności. Wg danych Airnow Data w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2019 roku największa dzienna liczba aktywnych użytkowników PayPala na kontynencie europejskim pochodziła z Wielkiej Brytanii.

Było ich aż 330 134. W praktyce oznacza to, że codzienną aktywność na PP wykonywało niemal 0,5% wyspiarzy. Drugie miejsce na podium zajęły Niemcy z 312 011 codziennie aktywnych użytkowników. Trzecią pozycję w europejskim zestawieniu zajęła Francja z 96 124 osobami korzystającymi z PayPala każdego dnia.

Chcesz zaoferować swoim klientom płatności PayPalem?

  • Zarejestruj się na stronie PayPal, wybierając konto firmowe. Wpisz swój adres e-mail, hasło, imię i nazwisko, nazwę firmy, numer telefonu. Zaakceptuj wymagane zgody.
  • Wpisz rodzaj działalności, słowa kluczowe określające Twoją firmę, adres strony www (opcjonalnie) oraz nazwę na wyciągu z karty kredytowej.
  • Wpisz więcej informacji o sobie: datę urodzenia, miejsce zamieszkania, numer telefonu.

Gotowe!

W zależności od konstrukcji Twojego sklepu, rodzaju oprogramowania czy dodatkowych wtyczek, których używasz, techniczna konfiguracja płatności może wyglądać w odmienny sposób.

Zobacz także: Sprzedaż za granicę – metody przyjmowania płatności online

  • Współpracujesz z programistą? Dodaj go do swojego konta, aby upoważnić go do zintegrowania systemu PayPal z Twoją witryną.
  • Korzystasz z rozwiązania e-commerce? Użyj danych uwierzytelniających API, aby zintegrować system PayPal z witryną stworzoną z wykorzystaniem rozwiązania e-commerce.
  • Programujesz samodzielnie? Skorzystaj z naszej dokumentacji dla programistów, aby skonfigurować przyciski Smart Payment Buttons. Do wykonania tych instrukcji wymagane są umiejętności w zakresie programowania.

Dzięki Paypal Checkout Twoi klienci będą mogli płacić nie tylko środkami z PayPala, ale także przy pomocy pomocą kart debetowych, kredytowych oraz alternatywnych form płatności.

Jak rozliczać transakcje PayPal?

Środki otrzymane za pośrednictwem platformy PayPal należy opodatkować. Zgodnie z art. 14 ust. 1c ustawy o PIT przychód powstaje w chwili otrzymania wpływu na konto PayPal (nie na rachunek bankowy) i stanowi całą kwotę, która je zasiliła.

SHARE
PODOBNE ARTYKUŁY
Malta
Rezydencja podatkowa na Malcie przedsiębiorcy: jakie warunki należy spełnić?
Praca zdalna
Polskie firmy e-commerce pod większą kontrolą skarbówki. Jak skutecznie przenieść e-sklep za granicę?
Autobus w Londynie
Umowa handlowa między Wielkiej Brytanią a Unii Europejską. Jakie zmiany dla brytyjskich spółek LTD wchodzą w życie 1 stycznia?

Komentarze są wyłączone.