Finanse i Księgowość Firma zagranicą

Wielka Brytania: duże zmiany w zasadach furlough (Job Retention Scheme)

Autobus w Londynie
Brytyjski rząd wprowadził znaczące zmiany w zasadach kierowania pracowników na furlough (postojowe). Znacząco zmienia się sposób refundowania poniesionych kosztów i wysokość refundacji. Poniżej podsumowujemy najważniejsze informacje, z którymi powinni zapoznać się dyrektorzy oraz kadra zarządzająca firm – w tym brytyjskich spółek LTD, które chcą nadal otrzymywać pomoc w ramach Job Retention Scheme lub o taką pomoc się ubiegać.
Elastyczny furlough od 1 lipca
Pierwsza zmiana dotyczy zasad pracy na furlough. Dotychczas pracownicy przeniesieni w status furlough mieli zakaz wykonywania jakiejkolwiek pracy na rzecz pracodawcy.  Od 1 lipca pracodawca może przywrócić do pracy na część etatu pracownika, który do tej pory przebywał furlough. Za pracę wykonywaną przez pracownika, koszt wynagrodzenia ponosi w całości pracodawca (100 %). HMRC nie zakłada żadnego minimum godzin, które pracownik musi przepracować lub pozostawać na furlough, aby zakwalifikować się do pomocy, natomiast ustalenia dotyczące godzin, które pracownik ma przepracować muszą obejmować co najmniej tydzień i być przedstawione na piśmie. Podczas składania wniosku w Job Retention Scheme pracodawca będzie musiał wykazać liczbę godzin przepracowanych przez danego pracownika oraz liczbę godzin spędzonych na postojowym.

>> Więcej znajdziesz na stronie Admiral Tax <<

https://walls.io/t5ep2?show_header=0&nobackground=1&embedwidth=auto&embedheight=500
SHARE
Communications Manager, Admiral Tax. Ekspert z zakresu przygotowywania treści edukacyjnych w sektorze B2B oraz w tematach społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR).
Chętnie odpowiem na pytania. Mój mail to: [email protected]
PODOBNE ARTYKUŁY
Dyrektor spółki
W jakim stopniu dyrektor brytyjskiej spółki LTD odpowiada za jej długi?
Firma w Polsce - stolarze
Praca i zarobki za granicą w czasie pandemii – podsumowanie 2020 roku
Wartości biznesu
Czy zastąpią nas roboty? Zrobotyzowana automatyzacja procesów (RPA) w branży fintechowej, czyli jak to wygląda w praktyce u największych graczy na rynku.

Komentarze są wyłączone.