Finanse i Księgowość Firma zagranicą

Wielka Brytania: duże zmiany w zasadach furlough (Job Retention Scheme)

Autobus w Londynie
Brytyjski rząd wprowadził znaczące zmiany w zasadach kierowania pracowników na furlough (postojowe). Znacząco zmienia się sposób refundowania poniesionych kosztów i wysokość refundacji. Poniżej podsumowujemy najważniejsze informacje, z którymi powinni zapoznać się dyrektorzy oraz kadra zarządzająca firm – w tym brytyjskich spółek LTD, które chcą nadal otrzymywać pomoc w ramach Job Retention Scheme lub o taką pomoc się ubiegać.
Elastyczny furlough od 1 lipca
Pierwsza zmiana dotyczy zasad pracy na furlough. Dotychczas pracownicy przeniesieni w status furlough mieli zakaz wykonywania jakiejkolwiek pracy na rzecz pracodawcy.  Od 1 lipca pracodawca może przywrócić do pracy na część etatu pracownika, który do tej pory przebywał furlough. Za pracę wykonywaną przez pracownika, koszt wynagrodzenia ponosi w całości pracodawca (100 %). HMRC nie zakłada żadnego minimum godzin, które pracownik musi przepracować lub pozostawać na furlough, aby zakwalifikować się do pomocy, natomiast ustalenia dotyczące godzin, które pracownik ma przepracować muszą obejmować co najmniej tydzień i być przedstawione na piśmie. Podczas składania wniosku w Job Retention Scheme pracodawca będzie musiał wykazać liczbę godzin przepracowanych przez danego pracownika oraz liczbę godzin spędzonych na postojowym.

>> Więcej znajdziesz na stronie Admiral Tax <<

https://walls.io/t5ep2?show_header=0&nobackground=1&embedwidth=auto&embedheight=500
SHARE
Communications Manager, Admiral Tax. Ekspert z zakresu przygotowywania treści edukacyjnych w sektorze B2B oraz w tematach społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR).
Chętnie odpowiem na pytania. Mój mail to: [email protected]
PODOBNE ARTYKUŁY
Biznes w UK
Dlaczego przedsiębiorcy uciekają przed podatkami do Wielkiej Brytanii?
Jarosław Kaczyński
Podniesienie płac minimalnych uderzy w przedsiębiorców. „Będziemy zamykać firmy” – mówią
Audyt działań marketingowych
Czym są audyty działań marketingowych?

Komentarze są wyłączone.