Finanse i Księgowość Firma zagranicą

Wielka Brytania na szczycie w Davos przekonuje, że pozostanie „świetnym miejscem dla biznesów” po Brexicie

Philip Hammond

Brytyjski kanclerz skarbu, który pojawił się na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos zamiast Theresy May przekonuje, że „Wielka Brytania jest świetnym miejscem dla biznesów” i „tak też będzie po Brexicie”.

W czasie corocznej konferencji ekonomicznej w Davos, na której spotykają się zarówno szefowie najpotężniejszych firm na świecie jak i światowi przywódcy polityczni, przedstawiciel Wielkiej Brytanii, Philip Hammond podkreślił, że jego kraj jest zdeterminowany, aby pozostać „świetnym miejscem dla biznesów” także po tym, jak opuści Unię Europejską.

W Wielkiej Brytanii kwota wolna od podatku wzrośnie do 12.5 tys. funtów, czyli 60 tys. złotych! Na jej tle Polska wypada blado

- Wielka Brytania jest świetnym miejscem dla biznesów i jesteśmy zdeterminowani, aby takim pozostała także po opuszczeniu Unii Europejskiej – podkreślił Hammond w Davos.

Aby nie być gołosłownym, Hammond poinformował na szczycie, że jego kraj przeznaczy 100 milionów funtów na inwestycje w innowacje i rozwój sztucznej inteligencji.

Brytyjski kanclerz skarbu postawił sobie za cel przekonanie światowych liderów obecnych na forum w Szwajcarii do tego, aby nadal - mimo Brexitu - nie wahali się inwestować w Wielkiej Brytanii.

- Stanowisko brytyjskich polityków wobec biznesów nie powinno nikogo dziwić. Wielka Brytania od dawna stara się być jednym z najbardziej przyjaznych krajów dla przedsiębiorców, co jest tak naprawdę korzystne zarówno dla jednej jak i drugiej strony – mówi Agnieszka Moryc z firmy Admiral Tax pomagającej Polakom w optymalizacji podatkowej.

 
 

- W ostatnim czasie zauważyliśmy wzrost zainteresowania wśród Polaków zakładaniem firm na Wyspach jeszcze przed Brexitem właśnie ze względu na wyjątkowo sprzyjające warunki prowadzenia biznesu, pod kątem zarówno podatkowym jak i uproszczonej biurokracji oraz jasności przepisów – dodaje Moryc.

Reakcja brytyjskich firm na treść umowy ws. Brexitu przedstawioną przez Theresę May
SHARE
Dyrektor Zarządzająca, Admiral Tax. Ekspert w zakresie legalnej optymalizacji podatkowej, księgowości i rozwiązań typu offshore dla polskich przedsiębiorców. Jako znawca i praktyk biznesu dzieli się wiedzą także na łamach mediów zewnętrznych, m.in. Puls Biznesu, InnPoland, Infor, MamBiznes.News, Gazeta MŚP, Polish Express.
Chętnie odpowiem na pytania. Mój mail to: [email protected]
PODOBNE ARTYKUŁY
Firma w Polsce technologia
Ciężka dola polskiego przedsiębiorcy – czyli dlaczego sukces biznesowy nad Wisłą pisany jest tylko najbardziej wytrwałym
Najczęściej zadawane pytania dotyczące spółki LTD w Irlandii
firma
Nowe podatki od 2019 roku: Korzystne zmiany dla przedsiębiorców oraz ich rodzin

Komentarze są wyłączone.