Finanse i Księgowość Firma zagranicą

Wielka Brytania na szczycie w Davos przekonuje, że pozostanie „świetnym miejscem dla biznesów” po Brexicie

Brytyjski kanclerz skarbu, który pojawił się na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos zamiast Theresy May przekonuje, że „Wielka Brytania jest świetnym miejscem dla biznesów” i „tak też będzie po Brexicie”.

W czasie corocznej konferencji ekonomicznej w Davos, na której spotykają się zarówno szefowie najpotężniejszych firm na świecie jak i światowi przywódcy polityczni, przedstawiciel Wielkiej Brytanii, Philip Hammond podkreślił, że jego kraj jest zdeterminowany, aby pozostać „świetnym miejscem dla biznesów” także po tym, jak opuści Unię Europejską.

W Wielkiej Brytanii kwota wolna od podatku wzrośnie do 12.5 tys. funtów, czyli 60 tys. złotych! Na jej tle Polska wypada blado

– Wielka Brytania jest świetnym miejscem dla biznesów i jesteśmy zdeterminowani, aby takim pozostała także po opuszczeniu Unii Europejskiej – podkreślił Hammond w Davos.

Aby nie być gołosłownym, Hammond poinformował na szczycie, że jego kraj przeznaczy 100 milionów funtów na inwestycje w innowacje i rozwój sztucznej inteligencji.

Brytyjski kanclerz skarbu postawił sobie za cel przekonanie światowych liderów obecnych na forum w Szwajcarii do tego, aby nadal – mimo Brexitu – nie wahali się inwestować w Wielkiej Brytanii.

– Stanowisko brytyjskich polityków wobec biznesów nie powinno nikogo dziwić. Wielka Brytania od dawna stara się być jednym z najbardziej przyjaznych krajów dla przedsiębiorców, co jest tak naprawdę korzystne zarówno dla jednej jak i drugiej strony – mówi Agnieszka Moryc z firmy Admiral Tax pomagającej Polakom w optymalizacji podatkowej.

 

 

– W ostatnim czasie zauważyliśmy wzrost zainteresowania wśród Polaków zakładaniem firm na Wyspach jeszcze przed Brexitem właśnie ze względu na wyjątkowo sprzyjające warunki prowadzenia biznesu, pod kątem zarówno podatkowym jak i uproszczonej biurokracji oraz jasności przepisów – dodaje Moryc.

Reakcja brytyjskich firm na treść umowy ws. Brexitu przedstawioną przez Theresę May

Summary
Review Date
Reviewed Item
Wielka Brytania na szczycie w Davos przekonuje, że pozostanie „świetnym miejscem dla biznesów” po Brexicie
Author Rating
51star1star1star1star1star
SHARE
RELATED POSTS
Mali i średni przedsiębiorcy narzekają na mechanizm “split payment”
Jaka firma w UK – samodzielnie, czy z biurem księgowym?
Brytyjskie firmy obawiają się braku wykwalifikowanych pracowników po Brexicie

Leave Your Reply

*