Finanse i Księgowość Firma zagranicą Video

Wielka Brytania podniosła kwotę wolną od podatku do 12 500 funtów (czyli ponad 60 000 zł)

Hammond new picture

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią kanclerza skarbu, Philipa Hammonda 6 kwietnia w Wielkiej Brytanii wzrosła kwota wolna od podatku do 12 500 funtów, co w przeliczeniu na polską walutę daje 60 000 zł.  

Wraz z dniem 6 kwietnia 2019 roku w Wielkiej Brytanii wzrosła kwota wolna od podatku do 60 000 zł (12 500 funtów) – jest to realizacja danej wcześniej przez Philipa Hammonda obietnicy w ramach planów związanych z budżetem na ten rok.

Podczas gdy w Polsce kwota wolna od podatku wynosi zaledwie 3091 zł, w Wielkiej Brytanii wzrosła 6 kwietnia do (w przeliczeniu na polską walutę) 60 000 zł. Przedsiębiorcy prowadzący swoją działalność gospodarczą na Wyspach nie ukrywają swojego zadowolenia z takiego udogodnienia.

Polski system podatkowy niezgodny z zasadami polityki społecznej

– Nie ma wątpliwości co do tego, że brytyjski rząd wychodzi naprzeciw przedsiębiorcom i dba o to, aby mieli coraz większe możliwości rozwoju swoich biznesów. Wzrost kwoty wolnej od podatku jest jednym z czynników, dla którego wielu Polaków decyduje się założyć firmę na Wyspach – mówi Agnieszka Moryc z firmy Admiral Tax.

– Kolejnym istotnym ułatwieniem w prowadzeniu własnego biznesu w Wielkiej Brytanii jest nieskomplikowana biurokracja, dzięki czemu przedsiębiorcy mogą się skupić na prowadzeniu firmy, zamiast nieustannym śledzeniu zmian w przepisach.

– Wśród polskich przedsiębiorców – niezrażonych Brexitem – widać wzrost zainteresowania założeniem firmy w UK. Do tej pory Polacy założyli na Wyspach ponad 60 tysięcy biznesów i liczba ta ciągle rośnie – dodaje Agnieszka Moryc.

Kontrola skarbowa w Polsce – fiskus jest zadowolony, przedsiębiorca czuje się inwigilowany

Informacje dodatkowe
Data publikacji:
Tytuł artykułu:
Wielka Brytania podniosła kwotę wolną od podatku do 12 500 funtów (czyli ponad 60 000 zł)
Ocena:
51star1star1star1star1star
SHARE
PODOBNE ARTYKUŁY
Portrait of confident businessman
„Testu przedsiębiorcy” nie będzie … pod taką nazwą. Przedsiębiorcy wykonują testy online, by ocenić ryzyko
Przedsiębiorcy w firmie
Przedsiębiorcy w Polsce znaleźli sposób na płacenie mniejszego podatku
Job Retention Scheme Bonus: 1000 funtów za każdego przywróconego do pracy pracownika i dyrektora LTD

Skomentuj artykuł

*