Finanse i Księgowość Firma zagranicą Video

Wielka Brytania podniosła kwotę wolną od podatku do 12 500 funtów (czyli ponad 60 000 zł)

Hammond new picture

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią kanclerza skarbu, Philipa Hammonda 6 kwietnia w Wielkiej Brytanii wzrosła kwota wolna od podatku do 12 500 funtów, co w przeliczeniu na polską walutę daje 60 000 zł.  

Wraz z dniem 6 kwietnia 2019 roku w Wielkiej Brytanii wzrosła kwota wolna od podatku do 60 000 zł (12 500 funtów) – jest to realizacja danej wcześniej przez Philipa Hammonda obietnicy w ramach planów związanych z budżetem na ten rok.

Podczas gdy w Polsce kwota wolna od podatku wynosi zaledwie 3091 zł, w Wielkiej Brytanii wzrosła 6 kwietnia do (w przeliczeniu na polską walutę) 60 000 zł. Przedsiębiorcy prowadzący swoją działalność gospodarczą na Wyspach nie ukrywają swojego zadowolenia z takiego udogodnienia.

Polski system podatkowy niezgodny z zasadami polityki społecznej

- Nie ma wątpliwości co do tego, że brytyjski rząd wychodzi naprzeciw przedsiębiorcom i dba o to, aby mieli coraz większe możliwości rozwoju swoich biznesów. Wzrost kwoty wolnej od podatku jest jednym z czynników, dla którego wielu Polaków decyduje się założyć firmę na Wyspach – mówi Agnieszka Moryc z firmy Admiral Tax.

- Kolejnym istotnym ułatwieniem w prowadzeniu własnego biznesu w Wielkiej Brytanii jest nieskomplikowana biurokracja, dzięki czemu przedsiębiorcy mogą się skupić na prowadzeniu firmy, zamiast nieustannym śledzeniu zmian w przepisach.

- Wśród polskich przedsiębiorców – niezrażonych Brexitem – widać wzrost zainteresowania założeniem firmy w UK. Do tej pory Polacy założyli na Wyspach ponad 60 tysięcy biznesów i liczba ta ciągle rośnie – dodaje Agnieszka Moryc.

Kontrola skarbowa w Polsce – fiskus jest zadowolony, przedsiębiorca czuje się inwigilowany

SHARE
Dyrektor Zarządzająca, Admiral Tax. Ekspert w zakresie legalnej optymalizacji podatkowej, księgowości i rozwiązań typu offshore dla polskich przedsiębiorców. Jako znawca i praktyk biznesu dzieli się wiedzą także na łamach mediów zewnętrznych, m.in. Puls Biznesu, InnPoland, Infor, MamBiznes.News, Gazeta MŚP, Polish Express.
Chętnie odpowiem na pytania. Mój mail to: [email protected]
PODOBNE ARTYKUŁY
Raport AT Firma
Raport Admiral Tax: 57% Polaków założyło firmę za granicą z powodu biurokracji w Polsce
Połączone pięści
Restrukturyzacja, a może już upadłość?
Spotkanie biznesowe
Jak płacić estoński CIT? To rozwiązanie polskim przedsiębiorcom oferuje spółka LPS na Cyprze

Komentarze są wyłączone.