Firma zagranicą

Zmiany w zakresie uzyskania National Insurance Number (NIN) w Wielkiej Brytanii dla obcokrajowców

Autobus w Londynie

W momencie wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej zmieniły się zasady przyznawania National Insurance Number (NIN) dla obcokrajowców. Nowe wymogi są pewnym utrudnieniem dla osób, które nie zdążyły złożyć aplikacji o Settled Status lub ich zatrudnienie zaczyna się po grudniu 2020 roku. Sprawdź jakie zasady obowiązują.

Pozwolenie na pracę niezbędne do uzyskania NIN w Wielkiej Brytanii

Po Brexicie, aby uzyskać National Insurance Number, należy posiadać pozwolenie na pracę w Wielkiej Brytanii:

  1. Może to być Settled Status lub Frontier Worker Permit dla osób, które pracę w Wielkiej Brytanii rozpoczęły przed grudniem 2020 roku. 
  2. Dla osób, które nie pracowały w Wielkiej Brytanii przed 2021 rokiem, dla osób zatrudnionych w spółkach LTD, wymagana jest wiza pracownicza. 

Dokumenty wymagane do wizy pracowniczej w UK

Aby otrzymać wizę  pracowniczą w Wielkiej Brytanii należy złożyć aplikację wraz ze stosownymi dokumentami. Są to między innymi:

  • certyfikat od pracodawcy tzw.  ‘certificate of sponsorship’ 
  • zatrudnianie w zawodzie, który kwalifikuje się do wizy
  • wniesienie opłaty wizowej ( wiza do 3 lat – £610, powyżej 3 lat £1,220, dla obywateli UE jest zniżka 55 funtów, za wizę przy zawodzie z tzw. shortage occupation również są zniżki)
  • udowodniona znajomość angielskiego w postaci skończonej szkoły w Wielkiej Brytanii na poziomie GCSE, A level, SNQ level 4 lub 5, studiów odbytych za granicą w języku angielskim lub zdanego testu Secure English Language Test (SELT).
  • paszport biometryczny

Pomoc dla spółek i dyrektorów LTD z NIN

Jesteś dyrektorem spółki LTD i potrzebujesz pomocy w sprawie wizy lub NIN? Skontaktuj się z naszymi doradcami: +48 12 44 66 333

SHARE
Dyrektor Zarządzająca, Admiral Tax. Ekspert w zakresie legalnej optymalizacji podatkowej, księgowości i rozwiązań typu offshore dla polskich przedsiębiorców. Jako znawca i praktyk biznesu dzieli się wiedzą także na łamach mediów zewnętrznych, m.in. Puls Biznesu, InnPoland, Infor, MamBiznes.News, Gazeta MŚP, Polish Express.
Chętnie odpowiem na pytania. Mój mail to: [email protected]
PODOBNE ARTYKUŁY
kwota wolna
W Wielkiej Brytanii kwota wolna od podatku wzrośnie do 12.5 tys. funtów, czyli 60 tys. złotych! Na jej tle Polska wypada blado
Szkocja Imigranci
Nagradzać imigrantów w zamian za zamieszkanie w Szkocji po Brexicie
Budynki
Fakty i mity na temat Delaware – co jest istotne z perspektywy firm IT oraz startupów?

Komentarze są wyłączone.