Firma w Polsce IT

IT Kontrakt rozbudowuje oddział w  Warszawie, w 2018 r. planuje obrót na poziomie 100 mln zł

IT Kontrakt

IT Kontrakt, lider na rynku usług IT w Polsce, konsekwentnie realizuje plan zwiększania skali działalności. Jednym z etapów planowanego wzrostu są zmiany przeprowadzone w oddziale warszawskim.

- Globalny rozwój, jaki jest naszym celem, nie jest możliwy bez rozbudowy oddziału w stolicy, skąd pracują m.in. Członkowie Zarządu. Wciąż zwiększamy znaczenie i prestiż warszawskiego biura. Unikalne kompetencje i doświadczenie pracowników oraz lokalizacja w centrum stolicy sprawiają, że jesteśmy blisko konkurencji i naszych klientów – mówi Tomasz Pyrak, prezes IT Kontrakt.

Warszawski oddział IT Kontrakt jest jednym z najszybciej rozwijających się lokalizacji spółki i obecnie zatrudnia 390 osób. Przychody Grupy IT Kontrakt za rok 2018 prognozowane są na poziomie 300 mln i przewiduje się, że ⅓ tej sumy będzie wygenerowana właśnie przez jednostkę warszawską. Także w tym oddziale pracuje największy odsetek wszystkich pracowników firmy. Obsługują przede wszystkim klientów z branży finansowej i telekomunikacyjnej, a przeważającą liczbę specjalistów stanowią developerzy Java oraz rozwiązań ETL.

- Jednym z obszarów które obecnie intensywnie rozwijamy jest cyberbezpieczeństwo. Nieustannie wzmacniamy nasz zespół oraz kompetencje związane z poufnym przesyłaniem i przechowywaniem danych. Zdobyliśmy pierwsze referencje z zakresu bazy danych blockchain w jednym z największych tego typu projektów na rynku. Korzystanie z najnowocześniejszych rozwiązań w tym zakresie jest istotne dla firm z każdego sektora. Po wejściu w życie RODO widzimy zwiększone zainteresowanie klientów profesjonalnymi usługami szyfrowania danych, które zapewniają nasi specjaliści – mówi Anna Szyperek, Dyrektor Oddziału w Warszawie.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pracowników firmy i trendom rynkowym, na początku lipca warszawska siedziba IT Kontrakt została przeniesiona do nowoczesnego budynku PROXIMO II. Oprócz doskonałej lokalizacji w pobliżu stacji metra Rondo Daszyńskiego, nowa przestrzeń biurowa jest odzwierciedleniem nowej linii komunikacyjnej firmy - w loftowe wnętrza wkomponowano komiksowe grafiki zastosowane wcześniej na stronie internetowej IT Kontrakt. Nowa powierzchnia biurowa ma też szereg innowacyjnych rozwiązań jak m.in. przesuwne ściany będące jednocześnie tablicami suchościeralnymi lub specjalnie zaprojektowane budki konferencyjne.

O firmie:

IT Kontrakt to jedna z pierwszych firm w Polsce, która zaczęła świadczyć usługi budowania specjalistycznych zespołów do dużych projektów informatycznych. Dziś jest największą tego typu firmą o polskim rodowodzie. Aktualnie spółka specjalizuje się w outsourcingu usług typu Managed Services, Offshore/Nearshore, Shared Services Centers i IT outsourcing, a także outsourcing kadry IT.

IT Kontrakt aktywnie obsługuje największych graczy m.in. z branży farmaceutycznej, bankowości, telekomunikacji, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Centrala firmy mieści się we Wrocławiu. Oddziały spółki działają we Wrocławiu, Krakowie, Łodzi, Warszawie, Katowicach, Gdańsku, Poznaniu, a także w Kuala Lumpur, w Malezji. Dodatkowo, firma posiada także biura handlowe w Szwajcarii i USA oraz własne Software Delivery Centers w pięciu lokalizacjach.

SHARE
Dyrektor Zarządzająca, Admiral Tax. Ekspert w zakresie legalnej optymalizacji podatkowej, księgowości i rozwiązań typu offshore dla polskich przedsiębiorców. Jako znawca i praktyk biznesu dzieli się wiedzą także na łamach mediów zewnętrznych, m.in. Puls Biznesu, InnPoland, Infor, MamBiznes.News, Gazeta MŚP, Polish Express.
Chętnie odpowiem na pytania. Mój mail to: [email protected]
PODOBNE ARTYKUŁY
Split payment VAT
Mali i średni przedsiębiorcy narzekają na mechanizm „split payment”
Morawiecki i posłowie z UE
Na jakie unijne wsparcie będą mogli liczyć przedsiębiorcy w ciągu następnych siedmiu lat?
Roboty zastapia ludzi
Roboty zastąpią ludzi?

Komentarze są wyłączone.