
Dzięki pomysłowej akcji polskiego startupu w UK – G1ant oraz firmy Rhenus, stanie się możliwe odciążenie pracowników służby zdrowia, zmniejszenie ryzyka zachorowań wśród lekarzy i pielęgniarek oraz zmniejszenie kolejek na przyjęcie do szpitali.
Akcja pomocowa G1ant i Rhenus jest bardzo przemyślana – przez zautomatyzowanie procesu rejestracji chorych w szpitalach możliwe by było nie tylko przyspieszenie całej procedury, ale także zmniejszenie ryzyka zachorowań wśród przedstawicieli samej służby zdrowia. W efekcie prowadziłoby to do skuteczniejszej wali z pandemią koronawirusa.
Polecane: Wsparcie dla brytyjskich firm związane z pandemią COVID-19. Przewodnik
Inicjatywą miałyby zostać objęte nie tylko szpitale zakaźne, ale także wszystkie inne, dzięki czemu zmniejszono by ryzyko nieświadomego przyjęcia do zwykłego szpitala chorego z koronawirusem, a w ten sposób z kolei udałoby się uniknąć konieczności zamknięcia całej placówki.
Warto przy tym podkreślić, że partnerzy Rhenus i G1ant zrezygnowali z wynagrodzeń i jedyne, czego potrzebują do uruchomienia systemu, to pokrycia kosztów, które sprowadzają się do 4 tys. zł za 1 szpital. W sytuacji normalnej wdrożenie takiego systemu kosztowałoby nawet 40 000 złotych, czyli 10 razy tyle.
Z wiadomych przyczyn pomoc potrzebna jest w trybie pilnych, dlatego obecnie zbierane są zgłoszenia szpitali i prowadzona jest zbiórka. W przypadku zebrania 4 tys. zł lub wielokrotności tej sumy, kolejne szpitale z listy mogłyby zostać objęte projektem.
Na podanej stronie dowiedzie się więcej o samej akcji: https://www.wspieramyszpitale.pl/
Wesprzeć ją możecie przez stronę zrzutki: https://zrzutka.pl/roboty-dla-szpitali
Głównym celem akcji polskiego startupu w UK – G1ant i firmy Rhenus jest zmniejszenie zakażeń Covid-19 wśród pracowników służby zdrowia, aby zwiększyć ich efektywność.
Na akcji będą mogli długofalowo skorzystać także polscy imigranci w UE, którzy często wolą leczyć się w Polsce. Dzięki zautomatyzowanemu procesowi rejestracji będą mieć oni ułatwiony dostęp do służby zdrowia.

Przeczytaj też: Jak chronić firmę przed skutkami pandemii koronawirusa i polskim fiskusem?
Komentarze są wyłączone.