Firma zagranicą IT

Programiści i specjaliści IT wybierają Londyn

firma

Według danych z 2018 roku zebranych przez LinkedIn i Stack Overflow, Londyn nadal jest ważnym centrum dla specjalistów IT spoza Wielkiej Brytanii. Wśród specjalistów od technologii znaczna część to osoby działające jako freelancerzy i posiadające zarejestrowaną firmę. Rosnącą grupą pod względem narodowości są Polacy.

Referendum w sprawie Brexitu nie zatrzymała przyrostu w zakresie napływu pracowników sektora IT, ani trendu powstawania kolejnych firm technologicznych, które zakładają w stolicy Wielkiej Brytanii m.in Polacy. Liczba spółek LTD rejestrowanych przez Polaków w sektorze IT w kolejnych latach po referendum ws. Brexitu to już prawdziwy boom.

“W Londynie swoje oddziały mają wielkie firmy technologiczne jak np. Microsoft, Amazon, Cisco Intel, ale także zapotrzebowanie na usługi programistyczne czy – szerzej – technologiczne jest ogromne. Polacy korzystają z możliwości i zachęt ze strony brytyjskiego rządu. Także londyńskie władze lokalne są bardzo aktywne w działaniach na rzecz przyciągania talentów z zagranicy. Koniec końców chodzi przecież o podatki” – komentuje Agnieszka Moryc, CEO Admiral Tax.

Dowiedz się więcej na Admiral Tax!

Informacje dodatkowe
Data publikacji:
Tytuł artykułu:
Programiści i specjaliści IT wybierają Londyn
Ocena:
51star1star1star1star1star
SHARE
PODOBNE ARTYKUŁY
Miejsca pracy UK
Oto 10 najlepszych miejsc do pracy w Wielkiej Brytanii!
Szkocja Imigranci
Nagradzać imigrantów w zamian za zamieszkanie w Szkocji po Brexicie
Malta
Polska chce ścigać optymalizujące się w ramach UE firmy, ale nie zgadzają się na to Cypr i Malta

Skomentuj artykuł

*