Marketing Start-up

Content marketing: 5 rad dla początkujących

Kobieta w ciąży przed laptopem

Słowa mają ogromną moc. Odpowiednio przygotowany przekaz potrafi na długo zapaść w pamięci odbiorcy, skłonić go do refleksji, zapoznania się z naszymi poglądami.

Nic, więc dziwnego, że słowo jest wykorzystywane w marketingu, aby prowadzić klienta krok po kroku do zapoznania się z naszą firmą i ostatecznie by skłonić do wykonania określonej czynności: zakupu, skorzystania z usługi, pobrania e-booka lub zapisania się na listę subskrybentów. Jak w dobie przesytu informacyjnego przykuć uwagę, zainteresować i zatrzymać odbiorcę na dłuższą chwilę?

1. Najpierw informuj później sprzedawaj – nie na odwrót

Content marketing to strategia wykorzystywana do promocji firmy, produktów, usług oraz marki osobistej. Teksty, które możemy znaleźć na blogach, w social mediach czy prasie najczęściej poza aspektem informowania i przekazywania wartościowych treści mają również na celu promocję i sprzedaż. W momencie, gdy tekst dostarcza nam wartościową wiedzę, informacje, których poszukiwaliśmy, gotowe rozwiązania i przy tym promuje firmę lub twórcę to wszystko jest w porządku. Problem zaczyna się, gdy tekst więcej reklamuje niż informuje.

Spróbuj „odwrócić lustro”. Gdy stworzysz tekst wczuj się w rolę odbiorcy i odpowiedz na pytanie co wartościowego wynosisz jako odbiorca tego tekstu, dlaczego warto było go przeczytać?

Czytaj więcej na KOMU.media

SHARE
PODOBNE ARTYKUŁY
Logowanie się na FB
Czym się zajmuje agencja marketingowa i jakie usługi świadczy?
Pobierz za darmo poradnik dla początkujących przedsiębiorców. Dowiedz się, jak założyć i prowadzić firmę
Blokowanie kart
Blokowanie kont przedsiębiorców w Polsce – co to jest STIR?

Skomentuj artykuł

*