Marketing Start-up

Content marketing: 5 rad dla początkujących

Kobieta w ciąży przed laptopem

Słowa mają ogromną moc. Odpowiednio przygotowany przekaz potrafi na długo zapaść w pamięci odbiorcy, skłonić go do refleksji, zapoznania się z naszymi poglądami.

Nic, więc dziwnego, że słowo jest wykorzystywane w marketingu, aby prowadzić klienta krok po kroku do zapoznania się z naszą firmą i ostatecznie by skłonić do wykonania określonej czynności: zakupu, skorzystania z usługi, pobrania e-booka lub zapisania się na listę subskrybentów. Jak w dobie przesytu informacyjnego przykuć uwagę, zainteresować i zatrzymać odbiorcę na dłuższą chwilę?

1. Najpierw informuj później sprzedawaj – nie na odwrót

Content marketing to strategia wykorzystywana do promocji firmy, produktów, usług oraz marki osobistej. Teksty, które możemy znaleźć na blogach, w social mediach czy prasie najczęściej poza aspektem informowania i przekazywania wartościowych treści mają również na celu promocję i sprzedaż. W momencie, gdy tekst dostarcza nam wartościową wiedzę, informacje, których poszukiwaliśmy, gotowe rozwiązania i przy tym promuje firmę lub twórcę to wszystko jest w porządku. Problem zaczyna się, gdy tekst więcej reklamuje niż informuje.

Spróbuj „odwrócić lustro”. Gdy stworzysz tekst wczuj się w rolę odbiorcy i odpowiedz na pytanie co wartościowego wynosisz jako odbiorca tego tekstu, dlaczego warto było go przeczytać?

Czytaj więcej na KOMU.media

SHARE
Communications Manager, Admiral Tax. Ekspert z zakresu przygotowywania treści edukacyjnych w sektorze B2B oraz w tematach społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR).
Chętnie odpowiem na pytania. Mój mail to: [email protected]
PODOBNE ARTYKUŁY
Robot
Sztuczna inteligencja w procesie windykacji
Lead generation
Lead generation – czyli jak pozyskiwać wartościowe leady w B2B?
Malta
Polska chce ścigać optymalizujące się w ramach UE firmy, ale nie zgadzają się na to Cypr i Malta

Komentarze są wyłączone.