Firma w Polsce Firma zagranicą Marketing

Cztery obszary, w których powinieneś wykorzystać video marketing

Video Marketing

Żyjemy w epoce kultury ruchomych obrazków. Co prawda telewizja ma już swoją świetność za sobą, kino to rozrywka ograniczenie masowa, za to video w internecie ma się świetnie. Na tyle świetnie, że trudno wyobrazić sobie, by nowoczesna komunikacja marketingowa mogłaby nie zauważyć i nie wykorzystywać video. Czy małe firmy mogą skutecznie wykorzystywać video w działaniach marketingowych? Oczywiście – nie tylko mogą, ale powinny.

Video marketing zapewnia atrakcyjne, wszechstronne i niezwykle dostępne narzędzie dotarcia do odbiorców. Niedawno odkryto, że video udostępniane online jest o 600% skuteczniejszym narzędziem marketingowym niż reklamy drukowane i email marketing razem. Jednak łącząc wysyłki mailingów z video może znacząco poprawić otwieralność. Samo wspomnienie słowa „video” w temacie wiadomości e-mail poprawia współczynnik otwarć (OR) nawet o 13%. Udowodniły to testy A/B, które w tym zakresie udało mi się przeprowadzić.

Warto także wiedzieć, że prawie 50% wszystkich filmów jest oglądanych na urządzeniu mobilnym, głównie smartfonach. Szacuje się też, że już wkrótce ruch internetowy generowany przez video stanowić będzie 80% całego ruchu internetowego. Przy czym najbardziej atrakcyjne i angażujące treści video to te nie przekraczające 2 minut. I co najważniejsze, dobrze przygotowane video ociepla markę, przedstawia jej ludzką twarz i pokazuje ją w działaniu, niosąc przy tym duży ładunek emocjonalny. A jak wiemy: wszyscy jesteśmy racjonalni, ale tylko do momentu gdy emocje nie wezmą górę.

  • Sprzedaż i reklama
  • Social media i content
  • Wizerunek i budowanie marki
  • Employer branding i rekrutacja

Video marketing: jak, z kim i za ile?

Wiedzę na temat video marketingu najlepiej czerpać … oglądając video różnych marek obecnych w sieci. Najważniejszy jak zwykle będzie pomysł, a później dopiero realizacja. Video można realizować w każdym budżecie. Od amatorskiego nagrania z telefonu za przysłowiowe “zero, użycie narzędzi do video w internecie do zmontowania slide show realizowane przez własnego marketera, po profesjonalną realizację i montaż studyjny w budżetach od kilkuset po nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych przygotowaną przez agencję lub studio producenckie. To oczekiwania kreują budżety. Ważne, by video marketing był traktowany jako element działań, a każda pojedyncza produkcja posiadała jasno sprecyzowane miejsce w planie promocji czy lejku marketingowym.

Video jest mierzalne, co bardzo ułatwia właściwe ocenianie jego skuteczności, jednak jak wszystkie narzędzia marketingu internetowego wymaga wpisania go w szerszy plan. Tak uzyskamy pożądane efekty.

Więcej na ten temat znajdziesz na stronie Komu Media!

SHARE
PODOBNE ARTYKUŁY
Pieniądze polskie
Ministerstwo Finansów chce wprowadzić „test przedsiębiorcy”, aby wiedzieć, kto prowadzi fikcyjną działalność gospodarczą
LOGO_VI_EKMP_Art
VI edycja Europejskiego Kongresu Mobilności Pracy w Krakowie
Firma w Polsce
Jak założyć firmę?

Skomentuj artykuł

*