Firma w Polsce Firma zagranicą Marketing

Cztery obszary, w których powinieneś wykorzystać video marketing

Video Marketing

Żyjemy w epoce kultury ruchomych obrazków. Co prawda telewizja ma już swoją świetność za sobą, kino to rozrywka ograniczenie masowa, za to video w internecie ma się świetnie. Na tyle świetnie, że trudno wyobrazić sobie, by nowoczesna komunikacja marketingowa mogłaby nie zauważyć i nie wykorzystywać video. Czy małe firmy mogą skutecznie wykorzystywać video w działaniach marketingowych? Oczywiście - nie tylko mogą, ale powinny.

Video marketing zapewnia atrakcyjne, wszechstronne i niezwykle dostępne narzędzie dotarcia do odbiorców. Niedawno odkryto, że video udostępniane online jest o 600% skuteczniejszym narzędziem marketingowym niż reklamy drukowane i email marketing razem. Jednak łącząc wysyłki mailingów z video może znacząco poprawić otwieralność. Samo wspomnienie słowa „video” w temacie wiadomości e-mail poprawia współczynnik otwarć (OR) nawet o 13%. Udowodniły to testy A/B, które w tym zakresie udało mi się przeprowadzić.

Warto także wiedzieć, że prawie 50% wszystkich filmów jest oglądanych na urządzeniu mobilnym, głównie smartfonach. Szacuje się też, że już wkrótce ruch internetowy generowany przez video stanowić będzie 80% całego ruchu internetowego. Przy czym najbardziej atrakcyjne i angażujące treści video to te nie przekraczające 2 minut. I co najważniejsze, dobrze przygotowane video ociepla markę, przedstawia jej ludzką twarz i pokazuje ją w działaniu, niosąc przy tym duży ładunek emocjonalny. A jak wiemy: wszyscy jesteśmy racjonalni, ale tylko do momentu gdy emocje nie wezmą górę.

  • Sprzedaż i reklama
  • Social media i content
  • Wizerunek i budowanie marki
  • Employer branding i rekrutacja

Video marketing: jak, z kim i za ile?

Wiedzę na temat video marketingu najlepiej czerpać … oglądając video różnych marek obecnych w sieci. Najważniejszy jak zwykle będzie pomysł, a później dopiero realizacja. Video można realizować w każdym budżecie. Od amatorskiego nagrania z telefonu za przysłowiowe “zero, użycie narzędzi do video w internecie do zmontowania slide show realizowane przez własnego marketera, po profesjonalną realizację i montaż studyjny w budżetach od kilkuset po nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych przygotowaną przez agencję lub studio producenckie. To oczekiwania kreują budżety. Ważne, by video marketing był traktowany jako element działań, a każda pojedyncza produkcja posiadała jasno sprecyzowane miejsce w planie promocji czy lejku marketingowym.

Video jest mierzalne, co bardzo ułatwia właściwe ocenianie jego skuteczności, jednak jak wszystkie narzędzia marketingu internetowego wymaga wpisania go w szerszy plan. Tak uzyskamy pożądane efekty.

Więcej na ten temat znajdziesz na stronie Komu Media!

SHARE
Sales Department Team Leader, Admiral Tax. Ekspert w zakresie prawa podatkowego, doradztwa biznesowego w zakresie rozwiązań optymalizacyjnych i rozwiązań z zakresu inwestycji majątkowych. Kraje, którym poświęca najwięcej uwagi to: Wielka Brytania, Cypr, Luksemburg, Czechy i Szwajcaria.
Chętnie odpowiem na pytania. Mój mail to: [email protected]
PODOBNE ARTYKUŁY
Spotkanie biznesowe
Wsparcie dla brytyjskich firm związane z pandemią COVID-19. Przewodnik.
500 plus dla firm
Propozycja PiS-u przed wyborami: 500 plus dla przedsiębiorców. Ale… nie dla wszystkich
Dyrektor spółki
Odwołanie audytu w spółce irlandzkiej

Komentarze są wyłączone.