Marketing Start-up

Czym jest employer branding?

Zdjęcie gdzie w tle jest komputer

Employer branding dziś ważniejszy niż kiedykolwiek wcześniej. Marka pracodawcy jest równie ważna jak sam produkt czy usługa i opinie o nich.

Wpływa na wizerunek całej firmy, pozwala znajdować właściwych ludzi, a zatem budować silny biznes i rosnąć. W dużej mierze zastępuje działania tradycyjnie rozumiany PR na rzecz ciekawych i efektywnych dla firmy oraz jej pracowników działań.

  • Powinna być częścią strategii działań każdej firmy, która myśli o rozwoju.
  • Często wchodzi w zakres większej strategii firmy – zahaczając o CSR i marketing.

Dziś, gdy konkurencja czai się za każdym zakrętem, umiejętność przyciągnięcia i utrzymanie najlepszego pracownika staje się kluczowym elementem wpływającym na sukces organizacji. Spadające bezrobocie i rosnąca liczba firm, dla których to ludzie są najcenniejszym zasobem sprawia, że w wielu branżach to pracownicy wybierają pracodawcę a nie pracodawcy pracownika. Narzędziem walki o najlepszy zespół i przewagę konkurencyjną stają się employer branding oraz działania z zakresu CSR.

Czytaj więcej na KOMU.media

SHARE
Dyrektor Zarządzająca, Admiral Tax. Ekspert w zakresie legalnej optymalizacji podatkowej, księgowości i rozwiązań typu offshore dla polskich przedsiębiorców. Jako znawca i praktyk biznesu dzieli się wiedzą także na łamach mediów zewnętrznych, m.in. Puls Biznesu, InnPoland, Infor, MamBiznes.News, Gazeta MŚP, Polish Express.
Chętnie odpowiem na pytania. Mój mail to: [email protected]
PODOBNE ARTYKUŁY
LOGO_VI_EKMP_Art
VI edycja Europejskiego Kongresu Mobilności Pracy w Krakowie
Miejsca pracy UK
Oto 10 najlepszych miejsc do pracy w Wielkiej Brytanii!
Chirurdzy podczas pracy
Korpo Voice: Roboty dla szpitali, czyli o tym jak polski startup chce pomóc w walce z kronawirusem

Komentarze są wyłączone.