IT Marketing

Jak mierzyć marketing w internecie?

Pani w koularach przy biórku
Dla każdego przedsiębiorcy ważne są liczby. Sprzedane produkty, wydane pieniądze, zarobione sumy – to wokół nich kręci się każdy biznes. W końcu jego celem jest zawsze zarabianie pieniędzy. Dlatego idealnie byłoby móc zmierzyć wszystkie aspekty prowadzenia działalności. W przypadku niektórych to proste zadanie, z kolei inne mogą wymykać liczbowym systemom. Do tej drugiej grupy czasami zalicza się marketing. Jednak wcale nie musi tak być. Jak sprawdzić, czy nie przepalasz budżetu marketingowego? Czym jest konwersja w marketingu? Sprawdź, w jaki sposób mierzyć działania marketingowe.
Co to jest konwersja?
Najważniejszym pojęciem w zakresie mierzenia skuteczności działań w marketingu jest konwersja. Konwersja to wybrane, określone wcześniej działanie, które Klient wykonuje. Najlepiej wyznaczyć je jeszcze przed rozpoczęciem pracy, bo to właśnie konwersja będzie swego rodzaju drogowskazem i miernikiem skuteczności marketingu. Określa ona, co ma być efektem działań, czyli co jako przedsiębiorca chcesz osiągnąć poprzez marketing? Pozwoli Ci także szybko sprawdzić, czy to, co robisz rzeczywiście przynosi rezultaty.

>> Dowiedz się więcej ze strony Komu Media! <<

SHARE
Sales Department Team Leader, Admiral Tax. Ekspert w zakresie prawa podatkowego, doradztwa biznesowego w zakresie rozwiązań optymalizacyjnych i rozwiązań z zakresu inwestycji majątkowych. Kraje, którym poświęca najwięcej uwagi to: Wielka Brytania, Cypr, Luksemburg, Czechy i Szwajcaria.
Chętnie odpowiem na pytania. Mój mail to: [email protected]
PODOBNE ARTYKUŁY
Pokemon GO
Kim jest klient 3.0 i jak do niego dotrzeć?
Jaka firma w uk
Jaka firma w UK – samodzielnie, czy z biurem księgowym?
IT Kontrakt
IT Kontrakt rozbudowuje oddział w  Warszawie, w 2018 r. planuje obrót na poziomie 100 mln zł

Komentarze są wyłączone.