IT Marketing

Jak mierzyć marketing w internecie?

Pani w koularach przy biórku
Dla każdego przedsiębiorcy ważne są liczby. Sprzedane produkty, wydane pieniądze, zarobione sumy – to wokół nich kręci się każdy biznes. W końcu jego celem jest zawsze zarabianie pieniędzy. Dlatego idealnie byłoby móc zmierzyć wszystkie aspekty prowadzenia działalności. W przypadku niektórych to proste zadanie, z kolei inne mogą wymykać liczbowym systemom. Do tej drugiej grupy czasami zalicza się marketing. Jednak wcale nie musi tak być. Jak sprawdzić, czy nie przepalasz budżetu marketingowego? Czym jest konwersja w marketingu? Sprawdź, w jaki sposób mierzyć działania marketingowe.
Co to jest konwersja?
Najważniejszym pojęciem w zakresie mierzenia skuteczności działań w marketingu jest konwersja. Konwersja to wybrane, określone wcześniej działanie, które Klient wykonuje. Najlepiej wyznaczyć je jeszcze przed rozpoczęciem pracy, bo to właśnie konwersja będzie swego rodzaju drogowskazem i miernikiem skuteczności marketingu. Określa ona, co ma być efektem działań, czyli co jako przedsiębiorca chcesz osiągnąć poprzez marketing? Pozwoli Ci także szybko sprawdzić, czy to, co robisz rzeczywiście przynosi rezultaty.

>> Dowiedz się więcej ze strony Komu Media! <<

SHARE
Sales Department Team Leader, Admiral Tax. Ekspert w zakresie prawa podatkowego, doradztwa biznesowego w zakresie rozwiązań optymalizacyjnych i rozwiązań z zakresu inwestycji majątkowych. Kraje, którym poświęca najwięcej uwagi to: Wielka Brytania, Cypr, Luksemburg, Czechy i Szwajcaria.
Chętnie odpowiem na pytania. Mój mail to: [email protected]
PODOBNE ARTYKUŁY
LOGO_VI_EKMP_Art
VI edycja Europejskiego Kongresu Mobilności Pracy w Krakowie
Raport PwC
Raport PwC „Praca w UE – podatki i składki 2018” – komentarz eksperta
Marketing automation
Marketing automation – przyszłość e-commerce?

Komentarze są wyłączone.