IT Marketing

Jak mierzyć marketing w internecie?

Pani w koularach przy biórku

Dla każdego przedsiębiorcy ważne są liczby. Sprzedane produkty, wydane pieniądze, zarobione sumy – to wokół nich kręci się każdy biznes. W końcu jego celem jest zawsze zarabianie pieniędzy. Dlatego idealnie byłoby móc zmierzyć wszystkie aspekty prowadzenia działalności.

W przypadku niektórych to proste zadanie, z kolei inne mogą wymykać liczbowym systemom. Do tej drugiej grupy czasami zalicza się marketing. Jednak wcale nie musi tak być. Jak sprawdzić, czy nie przepalasz budżetu marketingowego? Czym jest konwersja w marketingu? Sprawdź, w jaki sposób mierzyć działania marketingowe.

Co to jest konwersja?

Najważniejszym pojęciem w zakresie mierzenia skuteczności działań w marketingu jest konwersja. Konwersja to wybrane, określone wcześniej działanie, które Klient wykonuje. Najlepiej wyznaczyć je jeszcze przed rozpoczęciem pracy, bo to właśnie konwersja będzie swego rodzaju drogowskazem i miernikiem skuteczności marketingu. Określa ona, co ma być efektem działań, czyli co jako przedsiębiorca chcesz osiągnąć poprzez marketing? Pozwoli Ci także szybko sprawdzić, czy to, co robisz rzeczywiście przynosi rezultaty.

>> Dowiedz się więcej ze strony Komu Media! <<

SHARE
PODOBNE ARTYKUŁY
Crowdfunding
Analiza: Crowdfunding – dlaczego warto wspierać wartościowe dziennikarstwo w internecie?
Raport AT
Raport Admiral Tax: czego życzą sobie polscy przedsiębiorcy w 2018 roku
An employee of the French startup
Polscy przedsiębiorcy z branży IT przyczyniają się do rozwoju flat white economy w UK

Skomentuj artykuł

*