Firma w Polsce Marketing Start-up

Pokolenie Millenialsów – to oni dziś pracują i …kupują

Millenialsi są roszczeniowi, zarozumiali, mają wygórowane oczekiwania – taki obraz wyłania się z wielu opinii i opracowań na temat pokolenia Y. Gdy zapytamy jednak bezpośrednio u źródła usłyszymy, że są oni młodzi i niepewni swojej kariery zawodowej, nie wiedzą czy mają szansę konkurować z bardziej doświadczonymi pracownikami. Jak jest faktycznie? Kim są Millenialsi i czego oczekują od rynku pracy?

Kim są Millenialsi?

Millenialsi, nazywani również pokoleniem Y to osoby urodzone na przełomie XX i XX wieku, między 1980-2000r. W 2018 roku ostatni Millenialsi ukończyli pełnoletność i wkroczyli w życie zawodowe, stając się najliczniejszą grupą na rynku pracy.

Stereotypowo Millenialsi są określani jako egocentryczne pokolenie, kochające nowe technologie, uparcie walczące o swoje i stawiające wysokie wymagania. W rzeczywistości młode pokolenie od starszych generacji odróżnia silna wiara w konkretne wartości oraz obawy o przyszłość zawodową. Millenialsi cenią również autentyczność, właśni dlatego niezwykle istotna jest dla nich społeczna odpowiedzialność przedsiębiorstw.

Czytaj więcej na KOMU.media

SHARE
PODOBNE ARTYKUŁY
French Finance Minister Bruno Le Maire
Plany Ministerstwa Finansów: Ci, którzy obleją „test przedsiębiorcy”, sfinansują program 500+ lub 13. emerytury dla seniorów
Pieniądze polskie
Ministerstwo Finansów chce wprowadzić „test przedsiębiorcy”, aby wiedzieć, kto prowadzi fikcyjną działalność gospodarczą
Miejsca pracy UK
Oto 10 najlepszych miejsc do pracy w Wielkiej Brytanii!

Skomentuj artykuł

*