Firma w Polsce Firma zagranicą Marketing Start-up

Zarządzanie projektami (marketingowymi): jakich narzędzi użyć?

Motywacja i samodyscyplina

Prowadzenie działań marketingowych często wymaga koordynacji pracy wielu osób, których efekty są od siebie mocno zależne. Im większy zespół tym trudniejsza komunikacja. Nawet między dwoma osobami mogą zdarzać się nieporozumienia, a co dopiero przy kilkunastu pracownikach. Jak sobie z tym poradzić? Na przykład korzystając z internetowych narzędzi do zarządzania projektami.

Kto kiedykolwiek nie przegapił żadnego zadania przesłanego w mailu, niech pierwszy rzuci kamieniem. Albo nie zapomniał o oddaniu swojej części zadania. Albo nie dostał potrzebnych materiałów (a inni tak). Albo nie zmarnował kilkudzięsięciu minut (czy o zgrozo godzin!) szukając w e- mailach zgubionych materiałów, dat czy wytycznych. W wielu działach, nie tylko marketingowych, to codzienność.

Taka codzienność to strata czas, a czas to pieniądz. Bo zamiast przygotowywać grafiki szukamy wytycznych do nich, które przesłane zostały „przy okazji” się w innym wątku mailowym. W momencie, gdy nad działaniami marketingowymi zaczyna pracować 2 lub więcej osób odpowiednia komunikacja i narzędzie do niej staje się koniecznością.

Na początek... Google

Najpopularniejsza wyszukiwarka internetowa oferuje nam nie tylko Gmaila, ale i proste narzędzie do zarządzania projektami – Google Suite. Jeśli kiedykolwiek korzystałeś z dysku Google’a to szybko zorientujesz się, jak działa GS. Dokumenty, arkusze Excela czy prezentacje możesz przechowywać na dysku, udostępniać je swoim współpracownikom i pracować nad nimi w czasie rzeczywistym, równolegle, w kilka osób. Po prostu wysyłasz zainteresowanym zaproszenie do oglądania, edytowania czy komentowania dokumentów.

Za pomocą kalendarza Google poinformujesz współpracowników o ważnych spotkaniach czy ustalisz terminy realizacji zadań. Komunikacja może przebiegać za pomocą chatu, ale możesz zorganizować także wideokonferencję. Mniej znane opcje to projektowanie witryn internetowych (na zasadzie przeciągnij i upuść, więc nie potrzebujesz znać się na programowaniu), kreacja aplikacji biznesowych, tworzenie listy zadań czy notatek. G Suite dostępne jest w trzech opcja: basic (5,20 euro miesięcznie), business (10,40 euro miesięcznie) lub enterprise (23 euro miesięcznie).

>> Przeczytaj więcej na stronie Komu Media <<

SHARE
Sales Department Team Leader, Admiral Tax. Ekspert w zakresie prawa podatkowego, doradztwa biznesowego w zakresie rozwiązań optymalizacyjnych i rozwiązań z zakresu inwestycji majątkowych. Kraje, którym poświęca najwięcej uwagi to: Wielka Brytania, Cypr, Luksemburg, Czechy i Szwajcaria.
Chętnie odpowiem na pytania. Mój mail to: [email protected]
PODOBNE ARTYKUŁY
Jak-zalozyc-firme
3 najczęstsze błędy przedsiębiorców zakładających firmę
Internetowi giganci i podatki w Polsce
Czym jest „mały ZUS”? Dowiedz się, czy ci przysługuje i jak z niego korzystać
polscy przedsiebiorcy
Czym jest księgowość online i dla kogo jest przeznaczona?

Komentarze są wyłączone.