Firma w Polsce Firma zagranicą Start-up Wydarzenia

Korpo Voice: Roboty dla szpitali, czyli o tym jak polski startup chce pomóc w walce z kronawirusem

Chirurdzy podczas pracy

Pomysł akcji #wspieramyszpitale narodził się w połączonym zespole Rhenus Office Data oraz G1ANT. Partnerzy współpracujący na co dzień w obszarze automatyzacji i robotyzacji procesów postanowili znaleźć rozwiązanie palącego problemu:

Jak chronić medyków?

Okazuje się, że technologia może minimalizować ryzyko związane z zakażeniem pracowników służby zdrowia, którzy w pierwszej linii stykają się z pacjentami – mówi Tomasz Kmiecik współzałożyciel firmy G1ANT

Kilka tygodni temu, dokonaliśmy udanego wdrożenia robotycznego pomagającego w walce z pandemią koronawirusa w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. To wdrożenie udowodniło nam i dało chwilę refleksji, że w czasach pandemii związanego z koronawirusem firma technologiczna również może pomóc.

W Polsce, jest prawie 970 szpitali. Bardzo często pacjenci, którzy przychodzą do szpitali czekają w korytarzach do punktu obsługi pacjenta. Często nie informują o możliwym kontakcie z zakażonymi koronawirusem bądź po prostu nie wiedzą o tym. Konsekwencją tego jest fakt, iż sanepid następnie zamyka oddziały w takich szpitalach przenosząc pacjentów do innych szpitali oraz odsyłając zespoły medyczne na kwarantannę. W Polsce odnotowaliśmy już kilka przypadków zamknięcia całych szpitali oraz kilkadziesiąt wyłączeń poszczególnych oddziałów.

Celem ogólnopolskiej akcji #wspieramyszpitale jest zautomatyzowanie jak największej ilości pracy w szpitalach w całej Polsce tak aby zminimalizować kontakt pacjentów z obsługą szpitala.

Wiemy, że pomoc w dostarczaniu szpitalom środków dezynfekujących czy maseczek jest teraz ważna, my patrzymy jednak bardzo długofalowo i wierzymy, że nasza akcja #wspieramyszpitale w skuteczny sposób pomoże w rozprzestrzenianiu się pandemii.

Dodatkowo robotyzacja to też opcja dla placówek które świadczą usługi niezwiązane z COVID-19. Brak dostępu do usług medycznych może przyczynić się do znacznego zwiększenia ofiar trwającej pandemii.

Korpo Voice

Dowiedz się więcej na stronie Korpo Voice!

 

 

Najważniejsze informacje
Korpo Voice: Roboty dla szpitali, czyli o tym jak polski startup chce pomóc w walce z kronawirusem
Tytuł artykułu
Korpo Voice: Roboty dla szpitali, czyli o tym jak polski startup chce pomóc w walce z kronawirusem
Treść
Pomysł akcji #wspieramyszpitale narodził się w połączonym zespole Rhenus Office Data oraz G1ANT. Partnerzy współpracujący na co dzień w obszarze automatyzacji i robotyzacji procesów postanowili znaleźć rozwiązanie palącego problemu.
Autor
Firma publikująca
mamBIZNES.news
Logo firmy
SHARE
PODOBNE ARTYKUŁY
Internetowi giganci i podatki w Polsce
Czym jest „mały ZUS”? Dowiedz się, czy ci przysługuje i jak z niego korzystać
Tadeusz Kościński
Czym jest ulga abolicyjna i co oznacza jej zniesienie?
Terminal płatniczy
Coraz częściej płacimy bezgotówkowo. Terminal płatniczy to już konieczność dla wielu przedsiębiorców

Skomentuj artykuł

*