Firma w Polsce Firma zagranicą Start-up Wydarzenia

Korpo Voice: Roboty dla szpitali, czyli o tym jak polski startup chce pomóc w walce z kronawirusem

Chirurdzy podczas pracy
Pomysł akcji #wspieramyszpitale narodził się w połączonym zespole Rhenus Office Data oraz G1ANT. Partnerzy współpracujący na co dzień w obszarze automatyzacji i robotyzacji procesów postanowili znaleźć rozwiązanie palącego problemu:
Jak chronić medyków?
Okazuje się, że technologia może minimalizować ryzyko związane z zakażeniem pracowników służby zdrowia, którzy w pierwszej linii stykają się z pacjentami – mówi Tomasz Kmiecik współzałożyciel firmy G1ANT Kilka tygodni temu, dokonaliśmy udanego wdrożenia robotycznego pomagającego w walce z pandemią koronawirusa w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. To wdrożenie udowodniło nam i dało chwilę refleksji, że w czasach pandemii związanego z koronawirusem firma technologiczna również może pomóc. W Polsce, jest prawie 970 szpitali. Bardzo często pacjenci, którzy przychodzą do szpitali czekają w korytarzach do punktu obsługi pacjenta. Często nie informują o możliwym kontakcie z zakażonymi koronawirusem bądź po prostu nie wiedzą o tym. Konsekwencją tego jest fakt, iż sanepid następnie zamyka oddziały w takich szpitalach przenosząc pacjentów do innych szpitali oraz odsyłając zespoły medyczne na kwarantannę. W Polsce odnotowaliśmy już kilka przypadków zamknięcia całych szpitali oraz kilkadziesiąt wyłączeń poszczególnych oddziałów. Celem ogólnopolskiej akcji #wspieramyszpitale jest zautomatyzowanie jak największej ilości pracy w szpitalach w całej Polsce tak aby zminimalizować kontakt pacjentów z obsługą szpitala. Wiemy, że pomoc w dostarczaniu szpitalom środków dezynfekujących czy maseczek jest teraz ważna, my patrzymy jednak bardzo długofalowo i wierzymy, że nasza akcja #wspieramyszpitale w skuteczny sposób pomoże w rozprzestrzenianiu się pandemii.
Dodatkowo robotyzacja to też opcja dla placówek które świadczą usługi niezwiązane z COVID-19. Brak dostępu do usług medycznych może przyczynić się do znacznego zwiększenia ofiar trwającej pandemii.
Korpo Voice

Dowiedz się więcej na stronie Korpo Voice!

 
 
SHARE
Sales Department Team Leader, Admiral Tax. Ekspert w zakresie prawa podatkowego, doradztwa biznesowego w zakresie rozwiązań optymalizacyjnych i rozwiązań z zakresu inwestycji majątkowych. Kraje, którym poświęca najwięcej uwagi to: Wielka Brytania, Cypr, Luksemburg, Czechy i Szwajcaria.
Chętnie odpowiem na pytania. Mój mail to: [email protected]
PODOBNE ARTYKUŁY
500 plus dla firm
Propozycja PiS-u przed wyborami: 500 plus dla przedsiębiorców. Ale… nie dla wszystkich
Urna wyborcza w Polsce
Wybory w UK: nie wszystkim Polakom udało się zagłosować na prezydenta RP w głosowaniu korespondencyjnym
Wnetrze firmy
Niewypłacalność firmy trzeba udowodnić

Komentarze są wyłączone.