Wydarzenia

Za nami Kongres Profesjonalistów IT

W ubiegłą środę zakończył się VI Kongres Profesjonalistów IT, realizowany w ramach Podkarpackiego Forum Innowacji. Wydarzenie odbyło się w hotelu Bristol Rzeszów Traditional & Luxury i zgromadziło ponad 20 panelistów oraz blisko 100 uczestników. W tym roku tematem przewodnim była Sztuczna Inteligencja.Wybór Sztucznej Inteligencji jako głównego tematu rozmów nie był przypadkowy. Obecnie mamy do czynienia z rosnącym zainteresowaniem rozwiązaniami technologicznymi opierającymi się na uczeniu maszynowym i sztucznej inteligencji – komentuje Paweł Wasilewski – Dyrektor Biura Klastra IT, jeden z organizatorów wydarzenia. – Pomimo tak dużego zainteresowania szeroko pojętym AI, należy pamiętać, że jego wykorzystanie, poza korzyściami, niesie ze sobą wiele zagrożeń. Wystarczy wziąć pod uwagę Facebooka, a także kryzys z Cambridge Analytica. Ilość posiadanych przez nich danych wykorzystanych podczas wyborów w USA oraz referendum w sprawie Brexitu, pozwoliła na dotarcie do bardzo wąsko wyselekcjonowanej grupy odbiorców. Pojawia się jedynie pytanie, na ile takie działania są etyczne? Między innymi o tym rozmawialiśmy podczas tegorocznej edycji. Naszym celem jest przede wszystkim integrować branżę i tworzyć miejsce do dyskusji na tematy najbardziej intrygujące specjalistów IT – dodaje. Kongres Profesjonalistów IT Goście wydarzenia mogli uczestniczyć w prelekcjach prowadzonych przez praktyków i specjalistów z zakresu IT. Wśród nich znaleźli się m.in. światowej klasy autorytet AI, prof. Aleksandra Przegalińska z Akademii Leona Koźmińskiego z wystąpieniem zatytułowanym „Kryzys sztucznej inteligencji czy sztuczna inteligencja w kryzysie?”, Tomasz Wrona, Managing Partner oraz Szef działu AI i Data Science w Ignited S.A., który opowiedział o Interactive Learning w automatyzacji procesów biznesowych, a także Marcin Serafin, Szef Zespołu Ochrony Danych Osobowych oraz Zespołu Kontraktów IT, mówiący o legalności rozwiązań AI. Natomiast Tomasz Więch, założyciel KAMAN SOCIAL MEDIA przedstawił rozwiązania AI wykorzystywane w marketingu online, a Arek Skuza, Product Strategy and Artificial Intelligence Strategy Manager and Consultant wystąpił z prelekcją pt. „Nie podejmuj się wdrożenia sztucznej inteligencji jeśli nie zaplanowałeś tych siedmiu elementów”. Organizatorami wydarzenia są Klaster Firm Informatycznych Polski Wschodniej, firma Exacto oraz Prime Bit Games. Wydarzenie finansowane jest ze środków projektu własnego Samorządu Województwa Podkarpackiego pn. „Inteligentne specjalizacje – narzędzie wzrostu innowacyjności i konkurencyjności województwa podkarpackiego”.

Portal MamBiznes.News objął wydarzenie patronatem medialnym

SHARE
Communications Manager, Admiral Tax. Ekspert z zakresu przygotowywania treści edukacyjnych w sektorze B2B oraz w tematach społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR).
Chętnie odpowiem na pytania. Mój mail to: [email protected]
PODOBNE ARTYKUŁY
Podatki w Polsce i UK
Nowe podatki w Polsce w 2021 roku. Jakie podatki wprowadzi polski rząd?
Kobieta w biznesie
Rząd groził „testem przedsiębiorcy”, teraz skarbówka nie widzi problemu z przedsiębiorcą z prawem do urlopu i wynagrodzeniem w czasie choroby
Inflacja w Polsce
Inflacja w maju wzrosła – według prognoz MPiT w czerwcu utrzyma się na podobnym poziomie

Komentarze są wyłączone.